Koiravero vaikka 100€ per. koira vudessa.
Lisää tuloja kunnalle
2
205
Vastaukset
- nobelintalouspalkinto
niin kait, todellinen rahasampo, vahinko, että se on poistettu lainsäädännöstä jo....
- teo
joo
tää on just sitä tyypillistä ypäjäläistä - kateellista sakkia, kaikesta muusta tarttee maksaa ja aivan he----ti mutta hevoset on se paikkakunnan aarre.
jos sulla on koira tai pari niin heti ollaan valmiit haukkumaan että sotkevat paikat jne, mikä ei kyllä pidä paikkaansa siihen verrattuna kun se heppa jataa tuonne tielle kerralla puolikkaan kottikärrykuorman omaa jätöstään - no joo sehän ei mitään - se on "kultaa" ypäjäläisille.
niin pikkusieluista porukkaa kuin ypäjällä on en ole tavannut missään.
ja mitä kunnan sosiaali- ja koulutoimen tapaan hoitaa/käsitellä asioita tulee niin voi pojat!!!!
asiakkaan asioita levitellään kylällä ja käsitellään juoruillen talosta toiseen, samoin olen huomannut että asiakkaan pärstäkertoimella on kanssa ratkaisevasti merkitystä ja jos valitat niin kostoksi järjestetään jos vaikka mitä tarkastuksia ym ym
lopuksi tarttee vain onnellisena todeta että::::
ONNEKSI EN ASU YPÄJÄLLÄ !!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163381
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit202076En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321865- 181861
- 821778
- 261572
- 291430
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91384Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361377Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111324