Vankilaan.

haluanvangiksi

Kun miesvanki saapuu vankilaan, niin tehdäänkö hänelle ruumiintarkastus, riisutaanko täysin alastomaksi? Jos tehdään niin miten se tapahtuu? Millaisia vangin päivät ovat, onko vanki melkein koko ajan sellissä? Miten vartijat häntä kohtelevat? Onko miesvankilassa naisvartijoita?

5

840

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Astu-vankilaan-et-kadu

      Kun vanki tulee vankilaan, astuu hän vankilan portista sisään. Sitten hänet viedään "narikkaan", jossa vartija astuu uuden vangin pakaroiden välissä sijaitsevasta portista sisään kumihanskaisilla sormillaan. Sitten vanki viedään matkaselliin, jossa majailevat muut vangit astuvat uuden vangin peräportista sisään useita kertoja: ensin etsiäkseen "mömmöjä", ja sen jälkeen tyydyttääkseen ikiaikaisia viettejään. Jonkin aikaa matkasellissä majailtuaan tuore venkula viedään osastolle omaan selliinsä. Perinteiden mukaisesti sellikaveri jälleen kerran astuu tulokkaan takaportista sisään. Jossain välissä tulokas viedään johtajan puhutteluun. Siellä ei välttämättä astuta uuteen vankiin. Astumista tulee esiintymään myös lomilta palatessa ja ratsioissa vartioiden suorittamana, sekä muiden vankien suorittamana erinäisistä syistä.

    • Anonyymi

      On oikeustajun vastaista että vankilassa vangeilla on paremmat oltavat kun kunniallisesti elävillä eläkeläisillä. Siellä on monta ateriaa päivässä kun eläkeläisellä ei näitten nykyisten leikkausten takia ole varaa edes jokapäiväiseen ruokaan,

      Mitä hyötyä on siitä että vankilassa vangit saavat vaikkamitä harraste toimintaa . voima harjoittelua ja sen sellaista . on telvisiot ja niin edelleen.

      Kyllä vankiloilla pitää olla sellaiset toiminnot ettei sinne joutut ole kuin täysihoidossa

      Siellä on alkoholia ja huumeita joten vankeja tapaamaan menevä pitää pitää lasin takana ettei mitään kontaktia synny vangin ja vieralian kesken. keskusteku luurien kautta näni ainakin osa päihteitten viemisestä vankilaan saataisiin estettyä

      Pisto tarkastuksia myös vanginvartiolille jotta saataisiin eliminoitua sellaiset vartiat jotka toimittavat vangeille kiellettyjö aineita. sillä näin on tapahtunut.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä! Ei ihme että harrastavat rikoksia kun olot on paremmat kun siviilissä!!


    • Anonyymi

      Käykää tutustumassa muutamaksi kuukaudeksi

      • Anonyymi

        Hyvät olot, paremmat kuin siviilissä, hävetkää rehelliset ihmiset.

        Menkää ja kokekaa


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      215
      6520
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      102
      4934
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      114
      4677
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      38
      3179
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      100
      2847
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      64
      2283
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1767
    8. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      66
      1749
    9. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1684
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      57
      1517
    Aihe