Hallitus

Tämä on mainio palsta. Kaikki muuten välinpitämätömät heebot ovat poikkeuksetta sitä mieltä, että hallitus ja isännöitsijä kusee... Tervetuloa vaikuttamaan kevään kokouksessa niin hommeli hoituu. Vai oltteko hiljaa takarivissä?
61548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Voi helevata, että on tyhmä "päätös"! Ainoastaan yksi on ollut loogisesti ajatteleva, muut typeriä ajanhukkaajia.

Äänestä

Missä kaksi pihalla kokoontuu siellä isännöitsijä ja mahdollinen talkkari haukutaan.
Huvittavinta on kuvitelma siitä, että ollaan vähän niinkuin pomoasemassa heihin, varsinkin talkkariin nähden.

Äänestä
  • Tämä on yleinen ilmiö kaikilla sellaisilla toimialoilla, joissa asiakkaana on ns. tavallinen kansa.

    Tavallinen rahvas on uskomattoman tyhmää. Voisi sanoa hyvänä yleisperiaatteena, että "asiakas on aina väärässä"

    Äänestä

  • eräs hpj kirjoitti:

    Tämä on yleinen ilmiö kaikilla sellaisilla toimialoilla, joissa asiakkaana on ns. tavallinen kansa.

    Tavallinen rahvas on uskomattoman tyhmää. Voisi sanoa hyvänä yleisperiaatteena, että "asiakas on aina väärässä"

    Ollessani takavuosina pääkaupunkiseudun laitamilla isännöitsijänä kummastutti, että jopa raavaista miehistä tuli kantelevia juoruämmiä, jotka juovuksissa vapunaattoina pienessä nousussa soittelivat ja valittivat kun muka naapuri teki jotain autotallissaan. Ja soitot nimettöminä tietysti.
    Mahtoi niitä harmittaa, kun totesin, etten muuten nimettömien soittojen perusteella tee yhtään mitään.
    Luultavasti minuakin haukuttaisiin täällä mutta ainakin sanoin noille nahjuksille, mitä ajattelin.

    Äänestä

Ainahan sitä joku sylkykuppi pitää olla. As.Oy:ssä pitäs pitää mielessä se, että asukkaat ne valitsee hallituksen eikä toisinpäin. Valitettava asia on se, että on toimivia ja vähemmän toimivia hallituksia. Ite ollaan muiden hall. jäsenten kanssa yritetty aina miettiä asioita koko yhtiön parhaimmaksi. Päätökset ei tasan tarkkaan mene kaikkien mielen mukaan ja siitä ollaan kyllä kuultukin, palaute on aina poikaa. Tosiasia vaan on se, että hallitus on se instanssi joka PÄÄTTÄÄ mitenkä hommat toimii;hyvin tai huonosti. Selän takana on muuten turha porista, jos hallitus ei edes tiedä porinan aiheesta, näinkin on vaan käynyt. Lopuksi:ainahan hallituksen voi yht.kokouksessa vaihtaa...eikun rohkeasti vaan vaikuttamaan.

Äänestä
  • Meillä myös "kiertävät" hallituksen jäsenet ja tilintarkastajat.
    Toisaalta hyvä, mutta pitkäjänteiset asiat jäävät sivuun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hucca kirjoitti:

Tämä on mainio palsta. Kaikki muuten välinpitämätömät heebot ovat poikkeuksetta sitä mieltä, että hallitus ja isännöitsijä kusee... Tervetuloa vaikuttamaan kevään kokouksessa niin hommeli hoituu. Vai oltteko hiljaa takarivissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu