Kiitos Cheek <3
Aivan mahtava spektaakkeli. On ilo ollut katsoa ja kuunnella vaikka vain telkkarin välityksellä.
Ei voi kuin ihailla Häntä.Musiikki elää ja sanat jää.Upea artisti.
Vähän harmittaa, että olen syntynyt väärään aikaan. Olisin mieluusti ollut Lahden montussa valomeressä. 
https://www.youtube.com/watch?v=o5LmBxbkBgI
Timantit on ikuisia!
15
267
Vastaukset
- ElitimanttiLipunmyynnissä ei taatusti kysytty ostajan ikää. Olisit ollut rohkea ja reipas, ominaisuudet jotka yleensä maksavat vaivan. - arvostan.häntäPelkäsin lähinnä sitä 30 000 katsojan massaa. Olisin jäänyt jalkoihin nenäliinapaperisäkkeineni. En olisi saanut ketään mukaani tukemaan. 
- Liljankukka-kinKuten "viljankukka" kommentoi, mitään hataa ei olisi ollut. Järjestysmiehiä on varmasti piisannut. Tukeakin saa monta kertaa yllättäviltä tahoilta / suunnilta. 
- arvostan.häntäLiljankukka-kin kirjoitti:Kuten "viljankukka" kommentoi, mitään hataa ei olisi ollut. Järjestysmiehiä on varmasti piisannut. Tukeakin saa monta kertaa yllättäviltä tahoilta / suunnilta. Arvaa harmittaako nyt, kun saan teiltä kannustusta. Mutta "turha surra jo kaatunutta maitoa", 
- MenoksisanoiAnnieLenoxiMenneen sureminen onkin turhaa mutta siitä voi ottaa opiksi. Älä epäile seuraavan kerran kun tekee mieli tehdä jotain. 
 
- Kun liput tulivat myyntiin, olin mailla kaukahilla. Poikani perhe oli siellä eilen illalla, olleet kaikissa Cheekin konserteissa. Itse katselin ilotulitusta eilen, ja tänään lähetystä TV:stä ja ilotulitusta parvekkeeltani, musiikkikin kuului sinne kaukaisesti. Olen ylpeä Cheekistä ja Lahdesta! Meillä osataan järjestää isoja tapahtumia, kuten MM-hiihdot ym., kaikki hanskassa. Järjestelyissä mukana poliisit, turvayhtiö, SPR ym., ei mitään amatöörien touhua. 
 Hienoin show, jonka olen ikinä nähnyt missään. Hyvä Cheek, kaikkea hyvää! Tavataan satamassa, I hope!
- Lavalla nähtiin artisti, joka antoi kaikkensa. Mitään vastaavaa tuskin näen enää elämäni aikana. Ja yleisö jakoi ne hetket hänen kanssaan. Kyyneleet olivat silmissäni monta kertaa konsertin aikana. Kun tehdään jotain sydänverellä, se jättää ikuiset jäljet kuulijoihin. - arvostan.häntäOlen sataprosenttisesti samaa mieltä kanssasi. Minulla vieläkin kyyneleet nousee silmiin. Katsojat elivät niin täysin siinä mukana siellä paikan päällä. Ja minä täällä kotona. 
- vainhöpötystäkuuleearvostan.häntä kirjoitti:Olen sataprosenttisesti samaa mieltä kanssasi. Minulla vieläkin kyyneleet nousee silmiin. Katsojat elivät niin täysin siinä mukana siellä paikan päällä. Ja minä täällä kotona. Minullekin tuli vedet silmiin, kun nauratti niin perkeleesti sen pellen teennäinen kiemurtelu. 
 Musiikki on eri asia kuin nämä tällaiset monotoniset yksinpuhelut ja väkisin väännetyt sanoitukset.
 Mutta mitäpä sitä ei ihminen rahan eteen tekisi.
- arvostan.häntävainhöpötystäkuulee kirjoitti:Minullekin tuli vedet silmiin, kun nauratti niin perkeleesti sen pellen teennäinen kiemurtelu. 
 Musiikki on eri asia kuin nämä tällaiset monotoniset yksinpuhelut ja väkisin väännetyt sanoitukset.
 Mutta mitäpä sitä ei ihminen rahan eteen tekisi.Harmi ettet pitänyt. Toivottavasti sinulla on kuitenkin joku ihminen tai asia josta pidät. 
- EijunalautaEikä se ole höpöttäjän oma moka, jos ei korvain väliss' pelitä edes sen vertaa että käsittäisi mitä sanat kertovat. 
- Onnionvainhöpötystäkuulee kirjoitti:Minullekin tuli vedet silmiin, kun nauratti niin perkeleesti sen pellen teennäinen kiemurtelu. 
 Musiikki on eri asia kuin nämä tällaiset monotoniset yksinpuhelut ja väkisin väännetyt sanoitukset.
 Mutta mitäpä sitä ei ihminen rahan eteen tekisi.Kateus vie kalatikin vedestä sanotaan. Jos Cheek olisi ajatellut pelkkää rahaa, tuskin olisi huipulla lopettanut. Syvällinen lahjakas nuorimies. Uraa vielä edessä, ehkei esiintyjänä mutta taustoissa, who knows. Kaikkea hyvää ja menestystä elämäänsä toivon. 
 
- Timantit, joita itselläni on, on pitänyt ihan itse ostaa. Kultaa sekä kunniaa olen saanut muiltakin. 
 Cheek, you are best for ever! Nauti timanteistasi, mutta eniten toivon sinulle onnea elämääsi, tiedät mitä tarkoitan. Kuulin, miten joku yleisöstä huusi: "Haluan naimisiin kanssasi!" Heitä varmasti riittää.
 Toivon sydämestäni, että löydät todellisen onnen ja rauhan elämääsi. Olet sen ansainnut.
 Kiitos tästä illasta!- stakaOlit siis mukana, Suvenkorento? Mietinkin katseletko kaukaa vai läheltä :) kun vähän vilkuilin telkkarista konserttia itsekin. Hienolta näytti! 
 Mielestäni on upeaa myös se, että Cheek osasi lopettaa silloin kun tunsi ettei hänellä ole tähän lajiin enää mitään annettavaa. Vrt. 'kehäraakit' jotka kiertävät tanssilavoja vuodesta toiseen - kyllästyttää tuo sama aina rinki joka paikassa.
 Cheek varmana keksii jotain uutta ja mielekästä elämäänsä. Jos olisi oikein fiksu niin muuttaisi pois Suomesta, ainakin joksikin aikaa. Luulisi olevan kamalaa kun (tyttö)joukot juoksevat perässä meni minne vaan...
 
- Tytär oli työkaverinsa kanssa Lahden konsertissa, kovasti olivat tykänneet. 
 Välillä vilkaisin televisiolähetystä, hienolta näytti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset819772
- Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu1147000
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti906017
- Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueitanäin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään514107
- Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueitasillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi794015
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut483995
- Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessäänmutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät503689
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1133070
- Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntäKriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi573070
- Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliinja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali73047