Lastensairaalan vuokraksi noin 3,5 miljoonaa vuode

Ttimon

Paljonko Anne Berner itse saa rahaa tästä touhusta, henkilökohtaisesti?

Lastensairaalan vuokraksi noin 3,5 miljoonaa vuodessa
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/583389/Hus Haly lastensairaalan omistajuudesta kasittamaton

13

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eipä tuo ole meidän-ikäisten ongelma.
      Lapsemme nyt tekevät, vastaavat ja tarvittaessa kärsivätkin.
      Menehän siis nuorenpien palstoille.

      H.

    • sisäpiirintietolähde

      Luultavasti n. 50 - 100 euroa. Tosin virhemarginaali 1,1 % pitää huomioida.

    • Niin.että.mitä

      Aloittaja kun ihailet Annea niin pitäisikö hänen saada henkilökohtaista hyötyä kun nyt hän ei saa !.

    • naakkajanauris

      En tiedä.

    • KatraanVeli

      0 euroa. Eikö löytynyt vuotta 2014 uudempaa juttua jaettavaksi? HUS ei maksa eurokaan ”vuokraa”, vaan maksaa lahjoitusten ja rakentamisen väliseen kulujen erotuksen otettua lainaa.

      • Bengalitikku

        Aika venyvä sopimus....., jos 0 avustusta, HUS maksaa kaiken eli HESA?


    • NäinSeToimii

      Kansaa huijataan jälleen ja tällä kertaa terveydenhuollon kustannuksella. Kukapa lastensairaalaa voisi vastustaa?

      Tahdotteko yhä liputtaa lastensairaalan puolesta? Minä en löytänyt ainoatakaan selitystä yhdellekkään esiintuomallilleni asioille. Anne Berner kasvattaa verokikkailulla ja suoranaisella valehtelulla omaa omaisuuttaan kansan selkänahasta.

      Säätiö kierrättää rahaa yhtiöön jonka kotiosoite on merkitty Anne Bernerin johtamaan ja osaomistamaan yhtiöön.

      Kuinka sekavaksi tämän kuvion saa menemään? Parasta on että yllä mainitun yrityksen osoitteeksi on kauppalehdessä merkitty c/o Oy Vallila Interior Ab Nilsiänkatu 15 00510 HELSINKI!
      Arvatkaas kuka istuu Vallila Interiorin hallituksen puheenjohtajana? Aivan oikein, Anne Berner.
      Menikö tämä nyt oikein… Lastensairaala säätiö vuokraa tilan HUS:lle, HUS vuokraa tilan ym. yritykselle? Tilojen käyttö-oikeus on siis kahden vuokrasopimuksen kautta jälleen Anne Bernerin ajaman lafkan käsissä, samoin kuin rakennuksen omistuspaperit? Ei tarvinne muistuttaa että jokaisessa välissä kiertää rahaa Anne Bernerin taskuun. Eli vaikka säätiö ei voisikaan tehdä voittoa (vaikka kyllä he tekevät), tekee osakeyhtiö voittoa lastensairaalalla. Mukana on tottakai hämäriä ruotsinkielisiä säätiöitä, joita on ennenkin syytetty asioiden pimittämisestä… Onko tässä nyt jotain mätää? Onko lähteissä kirjoitusvirheitä vai mikä tässä mättää

      Lastensairaala on suuri huijaus jonka avulla saadaan ennestään rikkaiden paskiaisten omaisuutta kasvatettua, lapsista viis.

      https://suulas.wordpress.com/2015/09/18/lastensairaala-on-suuri-kusetus/

      • Yleinen.tapa

        Tee rikosilmoitus


      • tarkkatäti

        Minkä ihmeen törkysivuston olet taas keksinyt. En jaksa noita! Vahvasti epäilen, että sinun kukkarollasi ei ole käyty, koska siellä ei ole mitään otettavaa.


      • lkjlkjkjj

      • ettänäin

        Ja kaikkihan mitä lukee wikipediassa on totta, koska se on netissä.


      • ettänäin kirjoitti:

        Ja kaikkihan mitä lukee wikipediassa on totta, koska se on netissä.

        Toki niin ei ole, omien aivojen käyttö on aina sallittua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      39
      5777
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      216
      5323
    3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      39
      4452
    4. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4302
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      51
      4068
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3766
    7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      85
      3680
    8. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      46
      3124
    9. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2450
    10. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      47
      2394
    Aihe