Lastensairaalan vuokraksi noin 3,5 miljoonaa vuode

Paljonko Anne Berner itse saa rahaa tästä touhusta, henkilökohtaisesti?

Lastensairaalan vuokraksi noin 3,5 miljoonaa vuodessa
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/583389/Hus Haly lastensairaalan omistajuudesta kasittamaton
13250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Eipä tuo ole meidän-ikäisten ongelma.
Lapsemme nyt tekevät, vastaavat ja tarvittaessa kärsivätkin.
Menehän siis nuorenpien palstoille.

H.

Äänestä

Luultavasti+n.+50+-+100+euroa.++Tosin+virhemarginaali++1,1+%+pitää+huomioida.

Äänestä

Aloittaja kun ihailet Annea niin pitäisikö hänen saada henkilökohtaista hyötyä kun nyt hän ei saa !.

1Äänestä

En tiedä.

Äänestä

0 euroa. Eikö löytynyt vuotta 2014 uudempaa juttua jaettavaksi? HUS ei maksa eurokaan ”vuokraa”, vaan maksaa lahjoitusten ja rakentamisen väliseen kulujen erotuksen otettua lainaa.

1Äänestä
  • Aika venyvä sopimus....., jos 0 avustusta, HUS maksaa kaiken eli HESA?

    Äänestä

Kansaa huijataan jälleen ja tällä kertaa terveydenhuollon kustannuksella. Kukapa lastensairaalaa voisi vastustaa?

Tahdotteko yhä liputtaa lastensairaalan puolesta? Minä en löytänyt ainoatakaan selitystä yhdellekkään esiintuomallilleni asioille. Anne Berner kasvattaa verokikkailulla ja suoranaisella valehtelulla omaa omaisuuttaan kansan selkänahasta.

Säätiö kierrättää rahaa yhtiöön jonka kotiosoite on merkitty Anne Bernerin johtamaan ja osaomistamaan yhtiöön.

Kuinka sekavaksi tämän kuvion saa menemään? Parasta on että yllä mainitun yrityksen osoitteeksi on kauppalehdessä merkitty c/o Oy Vallila Interior Ab Nilsiänkatu 15 00510 HELSINKI!
Arvatkaas kuka istuu Vallila Interiorin hallituksen puheenjohtajana? Aivan oikein, Anne Berner.
Menikö tämä nyt oikein… Lastensairaala säätiö vuokraa tilan HUS:lle, HUS vuokraa tilan ym. yritykselle? Tilojen käyttö-oikeus on siis kahden vuokrasopimuksen kautta jälleen Anne Bernerin ajaman lafkan käsissä, samoin kuin rakennuksen omistuspaperit? Ei tarvinne muistuttaa että jokaisessa välissä kiertää rahaa Anne Bernerin taskuun. Eli vaikka säätiö ei voisikaan tehdä voittoa (vaikka kyllä he tekevät), tekee osakeyhtiö voittoa lastensairaalalla. Mukana on tottakai hämäriä ruotsinkielisiä säätiöitä, joita on ennenkin syytetty asioiden pimittämisestä… Onko tässä nyt jotain mätää? Onko lähteissä kirjoitusvirheitä vai mikä tässä mättää

Lastensairaala on suuri huijaus jonka avulla saadaan ennestään rikkaiden paskiaisten omaisuutta kasvatettua, lapsista viis.

https://suulas.wordpress.com/2015/09/18/lastensairaala-on-suuri-kusetus/

Äänestä
  • Tee rikosilmoitus

    1Äänestä

  • Minkä ihmeen törkysivuston olet taas keksinyt. En jaksa noita! Vahvasti epäilen, että sinun kukkarollasi ei ole käyty, koska siellä ei ole mitään otettavaa.

    1Äänestä

  • tarkkatäti kirjoitti:

    Minkä ihmeen törkysivuston olet taas keksinyt. En jaksa noita! Vahvasti epäilen, että sinun kukkarollasi ei ole käyty, koska siellä ei ole mitään otettavaa.

    Asiasta on puitu myös Kauppalehden keskusteluissa. Bernerin toimet ovat juuri kuten oli yllä kuvattu.

    https://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/thread.jspa?threadID=235706

    Äänestä

  • Ja kaikkihan mitä lukee wikipediassa on totta, koska se on netissä.

    Äänestä

  • ettänäin kirjoitti:

    Ja kaikkihan mitä lukee wikipediassa on totta, koska se on netissä.

    Toki niin ei ole, omien aivojen käyttö on aina sallittua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ttimon kirjoitti:

Paljonko Anne Berner itse saa rahaa tästä touhusta, henkilökohtaisesti?

Lastensairaalan vuokraksi noin 3,5 miljoonaa vuodessa
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/583389/Hus Haly lastensairaalan omistajuudesta kasittamaton

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu