Parhaimmat kurpitsalamput Alanyassa?

Tätä on takavuosina kysytty ennenkin.
Onko sähköasennukset niissä parantuneet? Kysyn tätä siksi että naapurin Reino kuoli Alanyan kurpitsalampusta saamaansa sähköiskuun.

Kauniitahan lamput toki ovat.
4302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Meillä on kurpitsalamppuja kotona jo 32 eli yhtä monta kuin käyntejämme ihanassa Alanyassa.
Lamput olemme ostaneet aina samassa paikasta. Ainoastaan muutama on polttanut sulakkeen taulustamme.

Äänestä

Moikka, mä olen ostanut pelkän lampun ilman sähköjä. Ostin kotimaassa siihen sähköjohdot ym. Hyvin toimii !

Äänestä
  • Hienoa! Juurikin näin pitäisi toimia niin välttyisimme lukuisilta kurpitsalamppujen aiheuttamilta kuolemilta maassamme.

    Äänestä

  • Minä tein vielä ekologisemman teon. Toin pelkän kurpitsan ja väsäsin siihen sähköt, reiät ja lampun Suomessa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KurpitsaOnIhana kirjoitti:

Tätä on takavuosina kysytty ennenkin.
Onko sähköasennukset niissä parantuneet? Kysyn tätä siksi että naapurin Reino kuoli Alanyan kurpitsalampusta saamaansa sähköiskuun.

Kauniitahan lamput toki ovat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu