Hammaskoru

t13v

Moikka! Oon tässä vähän miettinyt hammaskorun ottamista, mutta mielesdäni on myös paljon kysymyksiä. Siis sellaisia mitä en netistä löytänyt. Eli jos teillä ois vastausta näihin kysymyksiin: Haittaako hammaskoru oikomishoitoja (ei siis mitään rautoja yms ole tulossa) äitini luulee että voisi vaikuttaa mutta miten muka?
Jos täällä on sauvolaisia/turkulaisia tai jopa ihan paimiolaisia niin tiiättekö voisko ihan Paimion tervryskeskuksessa ottaa? Ja kuinka paljon maksaa korun laittaminen? Tiedän suunnilleen mutta onko se jotain 15-25 euron välillä? Niin olen ainakin itse ymmärtänyt että on. Eli joo jos osaatte vastata niin kiitos!

6

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ex.hoitaja

      Mitä h*lvettiä!
      Miksi sen korun otat?!
      Hammaskiille kärsii.
      Bakteerit pesii korun ympärille.
      Jossain vaiheessa hammasta pitää korjata tai jopa poistaa.
      Omapa on asiasi, mutta minä itse en ottaisi moista "koristetta".

      • t13v

        Siis en tiedä minkälaista hammaskorua ajattelit että otan, ajattelin ottaa pieen hopeisen "timantin". en herranjumala mitään hampaankokoista yms... miten sellainen pikkuinen parin millimetrin kokoinen kivi voi jothaa siihen että hammas pitää poistaa..?


    • hämmästelentosiaan

      Höh!

      Oletko ihan järkevä?
      MIKSI hammaskoru????

      Eikö oo muuta sun elämässä?
      Jos ei oo, niin valittelut.

      • t13v

        siis miksi kaikilla on ongelma tän asian kanssa, kun en edes kysynyt teidän melipidettä hammaskorusta. haluaisin ottaa, koska näyttää musta tosi kivalta?


    • Anonyymi

      Hammaskoru hampaassa: mielipuolista järjettömyyttä ja hulluutta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      57
      5582
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      95
      3468
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      47
      3362
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      77
      2565
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      62
      2441
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      76
      1918
    7. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      318
      1795
    8. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      14
      1377
    9. Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja

      Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal
      Maailman menoa
      28
      1188
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      140
      1125
    Aihe