Moikka! Oon tässä vähän miettinyt hammaskorun ottamista, mutta mielesdäni on myös paljon kysymyksiä. Siis sellaisia mitä en netistä löytänyt. Eli jos teillä ois vastausta näihin kysymyksiin: Haittaako hammaskoru oikomishoitoja (ei siis mitään rautoja yms ole tulossa) äitini luulee että voisi vaikuttaa mutta miten muka?
Jos täällä on sauvolaisia/turkulaisia tai jopa ihan paimiolaisia niin tiiättekö voisko ihan Paimion tervryskeskuksessa ottaa? Ja kuinka paljon maksaa korun laittaminen? Tiedän suunnilleen mutta onko se jotain 15-25 euron välillä? Niin olen ainakin itse ymmärtänyt että on. Eli joo jos osaatte vastata niin kiitos!
Hammaskoru
6
516
Vastaukset 6
- Ex.hoitaja
Mitä h*lvettiä!
Miksi sen korun otat?!
Hammaskiille kärsii.
Bakteerit pesii korun ympärille.
Jossain vaiheessa hammasta pitää korjata tai jopa poistaa.
Omapa on asiasi, mutta minä itse en ottaisi moista "koristetta".- t13v
Siis en tiedä minkälaista hammaskorua ajattelit että otan, ajattelin ottaa pieen hopeisen "timantin". en herranjumala mitään hampaankokoista yms... miten sellainen pikkuinen parin millimetrin kokoinen kivi voi jothaa siihen että hammas pitää poistaa..?
- hämmästelentosiaan
Höh!
Oletko ihan järkevä?
MIKSI hammaskoru????
Eikö oo muuta sun elämässä?
Jos ei oo, niin valittelut.- t13v
siis miksi kaikilla on ongelma tän asian kanssa, kun en edes kysynyt teidän melipidettä hammaskorusta. haluaisin ottaa, koska näyttää musta tosi kivalta?
- KVG2018
netistä löytyy ku kuuglettaa hammaskoru
esim. https://www.terveystalo.com/fi/Palvelut/Hammaslaakari-ja-suunterveys/Suuhygienistipalvelut/Hammaskorun-kiinnittaminen/ - Anonyymi
Hammaskoru hampaassa: mielipuolista järjettömyyttä ja hulluutta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 107730
- 39685
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19660Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32629Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 68499
- 63491