Onko Alanyassa?

Newbie

Yhdistystä suomalaisille joilla on omat toimitilat? Ja mielellään rauhallisella paikalla katusasossa? Kävin yhdessä ja se oli sellaisen homssuisen kapakan takahuoneessa. Ei jatkoon. Olisiko jotakin muuta vaihtoehtoa?

6

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omatoimisto

      Löytyy katutasosta ei minkään kapakan takahuoneesta. Turkkiin rekisteröity yhdistys Alanya Finliler Dernegi eli www.suomalaisetalanyassa.com. Deturin toimistolta sata metriä Antalyaan päin. Greenhouse ravintolan kanssa samassa talossa mutta omissa tiloissaan. Auki torstaisin ja maanantaisin klo 13-16.

    • OKSETTAVAA

      Voi elämän kevät! Tämä tiedottaja kirjottaa ja varottaa nyt afdn facebooksivuilla komissioista joita hän itse käy keräämässä päivittäin hamameista, ravintoloista jne!!!!!!!!!!!! Omistajat itte kertoo miten tämä koiranulkoiluttaja käy heiltä peräämässä komissioita. Parhaat komissiot saa tietysti afdn lakimieheltä.

      Aivan oikein eräs ihminen arvasi joku päivä sitten, että kun niin kovasti tämä tiedottaja mainostaa erilaisia palveluja mm. lääkäripalveluja, että hän saa siitä komissiot.

      Kehtaa vielä kirjottaa: Minulla nousee karvat pystyyn tästä tavasta!

      • Omatoimisto

        Miten ihmeessä tämä liittyy aivan asialliseen aloitukseeni? Tänne ilmestyy aina tämä sama trolli sabotoimaan keskustelua, jotta tätä pidettäisiin huuhaa palstana. Asiallisuutta kiitos.


      • jäsen

        Maassa eletään maan tavalla!

        Alsussa ei sallita yhteiskunnan vastaista kirjoittelua!


      • Adiyaman

        Joku määräsi ottamaan kirjoituksen pois. Nyt siellä ihmetellään, miksi kirjoituksia häviää. On se porukkaa....


    • UjoRouva

      Minun mielestäni lievä sheivaus on kohteliaisuutta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      313
      4213
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2375
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1018
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      135
      980
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      897
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe