Suomen chateista yleensä

chattikukkarossa

On mennyt jo ajat sitten ihan munille koko tämä Suomen chat-tilanne. Eihän täällä ole enää kuin Live Chat (no onneksi se vielä), kun Suomen paras chat Herkkuchatkin liitettiin siihen. En tiedä miksi. No tietysti tämä Suomi24 on vielä, mutta menetti jo ajat sitten makunsa, kun tuli kaikki joutavat rekisteröinnit.

Muistelen iloista 90-luvun loppua ja 2000 luvun alkua, kun oli monia chatteja huoneineen. Soneraplazan, Kiss/FMn monine huoneineen. Saunalahdella, joku MyArtic tais olla jne. Ja tää Suomi24 chat oli silloin hyvä.

Nyt lähes koko Suomen chatkansa pakkautuu Live chattiin, johon on päivisin toivotonta mahtua, ellei hanki maksullista jäsenyyttä.

4

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seonmoro

      Suomi24 chat alkaa olla jo taakse jäänyttä aikaa, tokko rekisteröinti siihen vaikutti. Paikan pitää muuttua jos siellä viitsii olla keskustelemassa.

      • liianpitkään

        Vakiintuneet käyttäjät ovat ottaneet hallintaansa huoneet joissa vanhimmat pääasiassa keskenään kirjoittavat kissoista,ruuasta ja kauppareissuista,joskus olisi kiva jos siellä hersyisi huumori ja vapaampi ilmapiiri loisi ystävällisiä sättihetkiä nyt niitä on tosi, tosi harvoin varsinkin kun nämä muutamat korpit kääkättävät siellä moraalista ja käyttäytymismallista. Ruksin käytöstä on tullut sisäpiiriläisten keino rajata mielipiteet ja toisten kannanotot ulkopuolelle olettaen että ovat aina itse oikeassa.


      • rftghjjkmlö
        liianpitkään kirjoitti:

        Vakiintuneet käyttäjät ovat ottaneet hallintaansa huoneet joissa vanhimmat pääasiassa keskenään kirjoittavat kissoista,ruuasta ja kauppareissuista,joskus olisi kiva jos siellä hersyisi huumori ja vapaampi ilmapiiri loisi ystävällisiä sättihetkiä nyt niitä on tosi, tosi harvoin varsinkin kun nämä muutamat korpit kääkättävät siellä moraalista ja käyttäytymismallista. Ruksin käytöstä on tullut sisäpiiriläisten keino rajata mielipiteet ja toisten kannanotot ulkopuolelle olettaen että ovat aina itse oikeassa.

        etkö voi ruksii niit sisäpiirisii? tai ajaa ne vanhimmat sättii puhumaan keksenään?


    • Intochattiläinen

      Chatti-kilpailussa jäljelle jäävät vain elinvoimaiset. Suomi24 ainoana esimerkkinä.
      Kiitos että ovat ja antavat jutustelu alustan meille.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      175
      1990
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      172
      1721
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      169
      1588
    4. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      24
      1393
    5. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      99
      1372
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      100
      1037
    7. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      154
      1028
    8. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      73
      1027
    9. Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi

      Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud
      Maailman menoa
      228
      856
    10. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      56
      800
    Aihe