Se on ihan normaalin näköinen katiska, paitsi että on vihreä väriltään , onkohan jokin pinnoite siinä. Nielu on minusta oikean kokoinen. Sillä ei saa kalaa yhtään. Vieressä on tavallinen kirkas lankainen ja sillä tulee jatkuvasti. Seurannut olen kaksi kuukautta. Missä vika.
Katiska ei pyydä.
1
337
Vastaukset
- kartiska
Katiskoissa tosiaan on eroa. Itse hommasin vuosia sitten en muista katiskan nimeä mutta sellainen lanka verkko mallinen mustavihreä kokoon taitettava. Oli avattuna ihan ottavan näköinen mutta ei pyytänyt kalaa sitten millään. Ihmettelin kun heuet kuti rannassa ja myöhemmin lahnat niin ei. Kun heitin vanhan risan ruosteisen katiskan resun viereen niin joka reissulla oli kalaa. Hommasinkin ihan tavan huoltoasema katiskan ja hyvin pyydysti. Lankamallin häkkyrä sai kyydin roskalavalle. Nykyään itselläni kaksoisnielullinen isompi kirkas katiska ja hyvin pyytää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022126- 991537
- 1211263
- 771232
- 1121207
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘571024- 51997
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis58986- 36912
- 33804