Hei! Missä hinnoissa bernhardilaisen pennut nykyään ovat? Onko kovastikin hinta eroja eri kenneleillä?
Hinta nykyään?
7
367
Vastaukset
- PirkkoPertti
1500 euroa on yleinen hinta.hinnoissa ei ole suurta eroa mutta kasvattajissa kyllä .valitse sellainen joka merkitsee koiriensa kuolin syyt rehdisti jalostus tietokantaan eikä syyttele kasvattien sairauksista ja luonne vioista omistajia.ne kun tässä rodussa ovat suurilta osin periytyviä ongelmia.
Hinnoissa on aina eroja. Meidän berhandilainen maksoi vain tonnin jokunen vuosi taaksepäin. Erittäin halpa hinta paperit ja hyvät vanhemmat omaavasta terveestä pennusta. Tosiaan, meille taisi käydä aikamoinen tuuri silloin.
- Anonyymi
Yllätyin kyllä kun hankikoira sivustolla näytti olevan bernhardinkoiran pennun hintana 2200e. Onko tosiaan pentujen hinnat nousseet näin ylös?!
- Anonyymi
On 🤷♀️
- Anonyymi
Bernhardinkoirayhdistyksen suositushinta on 1500E.
- Anonyymi
Toi kenneli lisää hintaa alvin.Aina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toi kenneli lisää hintaa alvin.Aina.
siis toi 2200
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4346173- 875480
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514477- 543996
- 803983
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33616SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933549Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213274Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713251- 432309