Terveisiä mieheni exälle

PidämmeYHTÄ

Itse jätit miehesi. Nyt kun hänellä on uusi ihminen, haukut häntä, haukut häntä omille lapsillesi, kehitä päässä ongelmia, ayytätt niistä uutta ihmistä.
Uusi ihminenkin ja hänen lapsi pilaa sinun lapsesi.
Haluat määrätä edelleen kaikesta, myös exäatäai, joka ei olekaan enää talutushihnassa. Haukut siitäkin minua!
Meitä sinä et kaada. Olemme normaali pari ja meillä menee hyvin. Pidän huolta myös lapsistasi. Vaikka hehän jo inhoavat minua.
Olen sen yläpuolella. Hyvä voittaa aina.
Kannattaisi alkaa ajattelemaan positiivisesti. Ottaa vastuu omista päätöksistä.

Tämä ei ole Provo, alkanut vaan ärsyttämään tietty äiti-ryhmä kelle ei riitä mikään

4

465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äitipuoliylitsemuiden

      Sama juttu, minä olen myös meidän uuden perheen ja uuden sukuni päähenkilö. Minä määrään ja sanon mitä tehdään ja mitä ei. Lapset tekevät kotitöitä siinä missä minäkin, Kukaan ei sano mulle vastaan, sillä se ei ole tervetullut meille joka uhmaa minua. Olen työtön onneksi ja mies tienaa rahat meille ja minä sitten käyn kaupassa ja ostan mitä tarvitaan. On kiva olla kotona, ja hoitaa asioita ja komentaa miehen lapsia ja olla heille pomo se tärkeä ihminen joka kasvattaa ja määrää.
      Meitä ei kukaa kaada, eikä arvostele, vain minulla on isiihen oikeus, päätän kuka tulee ja kuka ei. Olen kaikkien yläpuolella, ja minulta kysytään lupa joka ikiseen asiaan ja ostokseen.
      Pitää ajatella meillä myös positiivisesti, eriäviä mielipiteita ei hyväksytä koska olen aina oikeassa. Tehdään niinkuin minä sanon.
      Kasvatan ja opetan miehen lapsia omiani ei tarvi kun he ovat erittäin hyväkäytöksisiä ja antavat esimerkkiä miehen lapsille, mutta he eivät omaksu helpolla. Exästä ei täällä puhuta, hänen jutut ei meitä kiinnosta ja lapset eivät soittele äidilleen vaan kysyvät minulta. Jos eivät siitä puhutaan sitten.
      Olen erittäin ihana äitipuoli miehen lapsille, mutta heistä ei voi sanoa samaa.
      Kyllä äitipuoltapitää kunnioittaa ja arvostaa hän on kuitenkin se joka on lapsille erittäin tärkeä aikuinen, tuki ja turva. Toivottavasti lasten äiti joskus tajuu sen, sillä minä en tästä lähde, on koti ja ruokaa ja mies töissä ym ym, ei mitään hätää. ö tarvi ollissä niin voi nukkua paljon ja kerätä voimia. Pakko olla joku miehen lapsilla että osaavat ja oppivat. Ovat onnekkaita kun isänsä löysi minut.

      • ölkjölkjlkj

        Sinun täytyy olla trolli.....


      • Sosuustulossa
        ölkjölkjlkj kirjoitti:

        Sinun täytyy olla trolli.....

        Niin on,mutta pistin viestii,että jäljittävät ja soskuun tieto. Noilla lapsilla on kurjaa.


    • Joonsad

      Mikähän hullu näitä alotuksia tehtailee. Kovin on sairasta stooria. Ip jäljittää ja pistää sossua katsomaan !!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      165
      7572
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      130
      5199
    3. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      43
      2680
    4. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      271
      2318
    5. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      81
      2218
    6. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      70
      2092
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      567
      2065
    8. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      57
      1126
    9. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      291
      1097
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      67
      1079
    Aihe