Terveisiä mieheni exälle

PidämmeYHTÄ

Itse jätit miehesi. Nyt kun hänellä on uusi ihminen, haukut häntä, haukut häntä omille lapsillesi, kehitä päässä ongelmia, ayytätt niistä uutta ihmistä.
Uusi ihminenkin ja hänen lapsi pilaa sinun lapsesi.
Haluat määrätä edelleen kaikesta, myös exäatäai, joka ei olekaan enää talutushihnassa. Haukut siitäkin minua!
Meitä sinä et kaada. Olemme normaali pari ja meillä menee hyvin. Pidän huolta myös lapsistasi. Vaikka hehän jo inhoavat minua.
Olen sen yläpuolella. Hyvä voittaa aina.
Kannattaisi alkaa ajattelemaan positiivisesti. Ottaa vastuu omista päätöksistä.

Tämä ei ole Provo, alkanut vaan ärsyttämään tietty äiti-ryhmä kelle ei riitä mikään

4

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äitipuoliylitsemuiden

      Sama juttu, minä olen myös meidän uuden perheen ja uuden sukuni päähenkilö. Minä määrään ja sanon mitä tehdään ja mitä ei. Lapset tekevät kotitöitä siinä missä minäkin, Kukaan ei sano mulle vastaan, sillä se ei ole tervetullut meille joka uhmaa minua. Olen työtön onneksi ja mies tienaa rahat meille ja minä sitten käyn kaupassa ja ostan mitä tarvitaan. On kiva olla kotona, ja hoitaa asioita ja komentaa miehen lapsia ja olla heille pomo se tärkeä ihminen joka kasvattaa ja määrää.
      Meitä ei kukaa kaada, eikä arvostele, vain minulla on isiihen oikeus, päätän kuka tulee ja kuka ei. Olen kaikkien yläpuolella, ja minulta kysytään lupa joka ikiseen asiaan ja ostokseen.
      Pitää ajatella meillä myös positiivisesti, eriäviä mielipiteita ei hyväksytä koska olen aina oikeassa. Tehdään niinkuin minä sanon.
      Kasvatan ja opetan miehen lapsia omiani ei tarvi kun he ovat erittäin hyväkäytöksisiä ja antavat esimerkkiä miehen lapsille, mutta he eivät omaksu helpolla. Exästä ei täällä puhuta, hänen jutut ei meitä kiinnosta ja lapset eivät soittele äidilleen vaan kysyvät minulta. Jos eivät siitä puhutaan sitten.
      Olen erittäin ihana äitipuoli miehen lapsille, mutta heistä ei voi sanoa samaa.
      Kyllä äitipuoltapitää kunnioittaa ja arvostaa hän on kuitenkin se joka on lapsille erittäin tärkeä aikuinen, tuki ja turva. Toivottavasti lasten äiti joskus tajuu sen, sillä minä en tästä lähde, on koti ja ruokaa ja mies töissä ym ym, ei mitään hätää. ö tarvi ollissä niin voi nukkua paljon ja kerätä voimia. Pakko olla joku miehen lapsilla että osaavat ja oppivat. Ovat onnekkaita kun isänsä löysi minut.

      • ölkjölkjlkj

        Sinun täytyy olla trolli.....


      • Sosuustulossa
        ölkjölkjlkj kirjoitti:

        Sinun täytyy olla trolli.....

        Niin on,mutta pistin viestii,että jäljittävät ja soskuun tieto. Noilla lapsilla on kurjaa.


    • Joonsad

      Mikähän hullu näitä alotuksia tehtailee. Kovin on sairasta stooria. Ip jäljittää ja pistää sossua katsomaan !!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      39
      10573
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      126
      10132
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7927
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6334
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4912
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      56
      4733
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      117
      4066
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      124
      3423
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3137
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      226
      3075
    Aihe