Moro!
Haluisin tietää onko minun pakko mennä matikan tukiopetukseen jos en tahdo?
Pistäkää vaa rohkeasti kommentteja.
Onko pakko mennä tukiopetukseen
9
1860
Vastaukset 9
No miksi et menisi?
Eikö kaikki veronmaksajien sinulle tarjoama ilmainen opetus kannattaisi käyttää mahdollisimman hyvin hyväksi?- fsdfghj
Se ei ole pakollista. Mut jos sulla menee huonosti ja sä et tajuu yhtään mitään niin oikeesti kannattaa.
- adsfas
Miksi et? Ei sua haukuta tyhmäksi tai mitään.
- Jorma.pullonen
Tälläisten kysymyksien takia nykynuorisosta on tullut joukko täyspäiväsiä idiootteja luulet varmaan myös että monikulttuurisuus on rikkaus.
Moikka Apuatarvin!
Tukiopetus kannattaa ottaa vastaan, jos sitä on tarjolla. Sitä ei ole tarkoitettu kenenkään kiusaksi. Yleensä tukiopetus järjestetään joko kahden kesken opettajan kanssa, tai pienryhmissä, jolloin asiaan on helpompi paneutua ja keskittyä. Ja matematiikka on aineena sellainen, josta ihan oikeasti on myöhemminkin elämässä varmasti hyötyä yllättävänkin paljon. Opiskeluintoa!
Terveisin,
Kalajoen rovastikunnan Saapas, Sonja & Venla.- Anonyymi
On matikkaan joudun itekki
- Anonyymi
Onko mun pakko mennä enkun tukiopetukseen, vaikka sain yhestä sanakokeesta huonomma numeron?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17896Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501802- 46737
- 42674
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518