Pattayalla on terapeuttinen vaikutus.

MeKaikki

Keski-Pohjammaalla on yksi hoivakotiyrittäjä joka on kertonut toimintaan kuuluvan piipahdukset matkailun merkeissä ja tämä on tuottanut positiivista tulosta teraupeuttisesti.

Kun potilaat saavat matkailukokemuksen, heille jää mieleen tuo matka, näin kansankielellä lausuttuna heille jää levy päälle ja he ajatteleva alituiseen tuota matkaansa taas seuraavaan matkaan asti ja niin edelleen tapahtuu vuosia ja tapahtunut jo vuodesta 2010 lukien.

Piipahduskohteeksi tämä hoivakoti on valinnut Pattayan.

Että terapeuttisella tarkoituksella saavuttaisivat maksimaalisen hyödyn, on luonnollista että potilaat saataisiin avautumaan kokemuksistaan ja tuntemuksistaan, jolloin arkiset ja aiemmat oireet minimalisoituisivat, on heidät ohjattu avautumaan tälle matkailupalstalle.

Kiinnostus on ilmennyt olevan suuri ja päivä päivältä potilaiden aktiivisuus kasvaa ja aiheet laajenee.

Me kaikki esitämme suuren kiitoksemme hoivakotiyrittäjälle joka on antanut kaikkensa vuodesta 2010 lukien.

7

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Doctor

      Aloittaja on asukkaana tuolla hoivakodissa ja hyvä niin.

    • TampereenVili

      Kokemuksesta voin kertoa ja tunnenhan minä tuon yrittäjänkin joka on sanojensa mittainen neiti, että piipahdusterapiaa suosittelee myös lääkäritkin masennuslääkereseptejään kirjoittaessaan avohuoltopotilaille, ainakin minulle.

    • Tisuterapiaa

      Pakarat ja törrönepparit illan aihe.

    • TampereenVili

      Onko tietoa hoivakodin päivän aiheesta että voin avohuoltopotilaana osallistua etänä ?

      • TampereenVili

        Persläpilerppa varastelee nimimerkkiäni, tyypillistä rottakauppiaan touhua, itse moittii toisia siitä ja tottakai itse syyllistyy samaan.
        Lerpantouhua...


      • TampereenVili
        TampereenVili kirjoitti:

        Persläpilerppa varastelee nimimerkkiäni, tyypillistä rottakauppiaan touhua, itse moittii toisia siitä ja tottakai itse syyllistyy samaan.
        Lerpantouhua...

        Samat säännöt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4626
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      2129
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      50
      1587
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      170
      1547
    5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      162
      1512
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      271
      1332
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      196
      1204
    8. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      203
      1122
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      65
      1074
    10. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      81
      1069
    Aihe