Ei kolahtanut

Lieneekö postinjakajat lakossa? Postilaatikko ei kolahtanut aamulla ja ei vieläkään. Viikonloppukainarit jäävät lukemata.
7614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

yleensä auttaa kun maksaa tilauksen ajoissa...

Äänestä

Posti ei jaa aamulla. Soita lehteen. Käyttävät yksityisiä firmoja ja laatu on mitä sattuu.

Äänestä

Juu, ennen kun posti jakoi pystyi kellon tarkastamaan.

Äänestä

Nuapuri vei postit laatikosta, pitäähän sitä lukea

Äänestä

Viikonloppuna hulivilit jakavat. Tulos usein heikko.

Äänestä

Lopettakaa lehtien tillaaminen. Niissähän on vain vanhoja uutisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäälukemata kirjoitti:

Lieneekö postinjakajat lakossa? Postilaatikko ei kolahtanut aamulla ja ei vieläkään. Viikonloppukainarit jäävät lukemata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu