Transnainen tietää, mitä mies haluaa?

ancientwoman

Näin sanoi englantilaisessa dokkarissa mies, joka on kiinnostunut erityisesti transnaisista.

Täh? Just kun meille on kerrottu, että transnainen on sisuksiltaan mies eikä nainen. Miten hän voi tietää miehen tunteista ja tuntemuksista?

Sekaannusta lisää se, että monet transnaiset tuntuvat nykyään haluavan pitää peniksensä. Yksi tällainen nuorukainen julisti toisessa dokkarissa, että on heteronainen, vaikka hänellä on penis.Hän ei siis ollut intersukupuolinen.

- Peniksellinen heteronainen ei mene mulle jakeluun. Sukuelimethän tiivistävät ihmisen sukupuolen. Ne ovat muutakin kuin lihaa, mutta luonnosta vieraantuneet urbaanit nykynuoret eivät enää pysty näkemään tätä.

Näin transskenen ulkopuolisena on tullut vaikutelma, että monet transnaisia diggaavat miehet ovat itseltäänkin kaapissa olevia homoja, jotka tykkäävät sitä, että "naisella" on penis. Hehän eivät kuitenkaan ole homoja, koska tämä partneri näyttää muuten naiselta. Itsepetoksen huippu, sanoisin.

Ja edelleen, onkohan Marja-Sisko Aalto ainoa transnainen, joka ei ole seonnut korkokenkiin? Minusta on surullista, että transnaisille naisellisuutta edustavat korkokengät, jotka ovat edustavat feikkiä naisellisuutta. Ne ovat epäterveelliset ja mikään epäterveellinen ei ole oikeasti naisellista, koska naisellisuus ja nainen suojelevat elämää ja terveyttä.

17

588

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hgyygyuug

      Tuossa englantilaisdokkarissa oli lähinnä transvestiittejä ja tuon lauseen kertonut mies etsi nimenomaan peniksellisiä transnaisia. Mielipide oli siis yksinomaan hänen omansa eikä sitä voi yleistää. Odotin että toimittaja kysyisi mieheltä että mitä sitten jos hänen vaimonsa haluaakin leikkauttaa itselleen vaginan, loppuuko parisuhde siihen.

      Olen ymmärtänyt että nykyinen suuntaus Suomessa että ei tehdäkään täydellistä SRS:ää johtuisi siitä että Töölön leikkaustuloksia on moitittu (vaikka ei ole perää) ja entistä useampi ei uskalla riskeerata lopputulosta.

      M-S Aalto on ammattinsa ja koulutuksensa perusteella tottunut tuollaiseen vähän vaatimattomampaan pukeutumistyyliin, joka toisaalta sopiikin iäkkäämmälle henkilölle. Kuitenkin häntä on moitittu nettikeskusteluissa mm. jossain lehtihaastattelussa kertomistaan sukkahousujutuista. Transnaiset eivät yleensäkään esiinny erityisen seksikkäissä asuissa ja korkeissa koroissa, vaan ikäkautensa mukaisesti samantyylisesti pukeutuen kuin muutkin naiset. Transvestiitit ovat enemmänkin innostuneet korkokengistä ja seksikkäämmistä asuista.

    • ancientwoman2

      Aina sanotaan juuri näin, että vain transvestiitit on kiinnostuneet korkokengistä, mutta miltei jokaikisessä transnaisesta kertovassa dokkarissa ennemmin tai myöhemmin korkokengät yhtenä ylimpänä haaveena tulee esille, esim.Ylen Docstopissa "Mun sukupuoli".

      Miksi näihin dokkareihin haalitaan aina näitä pervouteen erikoistuneita tyyppejä?

      Onko myös porno läheisempää transväelle ja seksuaalivähemmistölle kuin heteroille? Panin merkille, että Mesi-niminen 13-vuotias transtyttö istui kuvassa Tom of Finland -lakanoiden päällä huoneessaan. Kuinka moni 13-vuotias saisi vanhemmiltaan luvan pitää heteropornokuvilla koristeltuja lakanoita? Pitäisikö saada? Kuuluuko porno tuonikäiselle, oli hän sitten cis tai trans?

      • Hhhhsss

        En nyt ota kantaa kehenkään yksittäiseen henkilöön, mutta voidaan kyllä ajatella, että esille hakeutuu enemmän juuri sellaisia, joilla on korostunut tarve olla erikoisia ja korostaa vähemmistöön kuulumistaan. Toisaalta kyllähän 13-vuotiaat cistytötkin fanittavat homoja, vaikka mielestäni se on so 2003 tms.


      • tfuytfytdtd

        Juuri noin, yleensä mediahaastatteluihin hakeutuu (suostuu) sellaiset transihmiset jotka ovat innoissaan omanlaisuudestaan ja haluaa esitellä sitä. Usein haastatteluihin suostutaan prosessin alkuvaiheessa kun kaikki on vielä uutta ja euforia myllää. Tuolloin voidaan vielä etsiä omaa itseään ja miten sitä ilmennetään. Myöhemmin lähes kaikki katoavat julkisuudesta jotta saavat elää normaalia elämää. Toimittajat sitten painostavat näitä eräänlaisia linssiluteita jatkuvilla haastattelupyynnöillä ja on sitten henkilöstä itsestään kiinni pystyykö pistämään kierteen poikki vai suostuuko jatkuvasti eri toimittajien haastateltavaksi eri yhteyksissä.

        Kyllähän nuoretkin voivat fanittaa homoja ja voivat jopa itsekin olla homo- tai biseksuaaleja. Transsukupuolisista on ilmeisesti suurempi osa homoseksuaaleja kuin cis-ihmisistä, vaikka asiaa ei olekaan koskaan tutkittu.

        BTW Kun nainen käyttää korkokenkiä, silloin ei ole kyse pervoilusta. Monella tavisnaisella on kaapillinen kenkiä ja enimmäkseen korkokenkiä.


    • ughi

      Minusta ei ole kyse pelkästä homojen "fanittamisesta", jos 13-vuotiaalla on pornokuvalakanat.

      Eikö homosuhteissa ole muita sfäärejä, joita fanittaa 13-vuotiaana kuin sotilassaappaita ja anaaliseksiä? Nimittäin ainakaan heterojen seksuaalinen kehitys ei vielä 13-vuotiaana useinkaan ole edennyt niin roisille asteelle kuin näköjään homoilla, vaan liikutaan romanttisemmissa sfääreissä.

      Kysyn uudelleen: pitäisikö 13-vuotiaan heteropojan äidin sitten sallia heteropornolakanat? Eikö kukaan muu näe tässä mitään outoa?

      • Hiuhhuuuh

        Viesti poistettu sääntöjen vastaisena?? Siis jos asiallisesti totesin, ettei transtyttö ole homo ja kysyin oliko lakanoissa varsinaisesti pornokuvia vai vain viittauksia homouteen??


    • MikäUutinenTuoOn

      Tottakai tietää kun kerran biologialtaan on mies.

      • Ottelinpottelin

        Mitä se biologia tähän liittyy? Silloinhan transnainen olisi mies, eikä käsitettä transnainen edes olisi olemassa. Vaikka provohan tämä oli ja olet eräs transnainen itsekin.


    • ancientwoman2

      Aloittaja täällä taas, ja ihan aidosti ihmettelin sitä, kun dokkarissa transsukupuolisia deittaava sanoi, että transnaiset tietävät mitä mies haluaa. Ja kuitenkin media kertoo, että transnaiset ovat naisia, vain keho on väärä. Miten he siis voivat tietää, mitä mies haluaa jos he ovat naisia?

      Monista transnaisista tulee tunne, että transnaiset ovat homoseksuaaleja, jotka haluavat vain tehdä itsestään enemmän naisen näköisen pelatakseen naisen roolia homoseksissä.

      • Auzzzx

        Perustuuko tuo tunne suomalaisiin transnaisiin? Täällä kyllä tutkitaan aika tarkkaan, ettei hoitoihin oteta naisiksi haluavia homomiehiä eikä tiittejä.

        Se, mitä cismies jossain dokumentissa sanoo transnaisista ja se mitä transnaiset todella ovat on kaksi eri asiaa.


      • Munatvaltiolle

        Oikeat transnaiset ovat naisia, eivätkä tiedä miehen haluista sen enempää kuin kukaan muukaan nainen. Kyseisessä dokumentissa esiintyneet "transnaiset" taisivat pikemminkin olla feikkejä tiitteilynsä ylilyöneitä kaappihomoja, jotka ovat vuosia eläneet miehen roolissa. Sellaiset varmaan paremminkin tietävätkin miten mies tyydytetään.


      • niinsevaanon

        Ei homoseksuaali mies pyri näyttämään naiselta, koska homomies kaipaa nimenomaan mieheltä näyttävää homoa.


      • Juujjhh
        niinsevaanon kirjoitti:

        Ei homoseksuaali mies pyri näyttämään naiselta, koska homomies kaipaa nimenomaan mieheltä näyttävää homoa.

        Kyseessä onkin tiitti, jonka kumppani kiinnostuu ns.pippelitytöistä.


    • EnpäUsko

      Puhuiko tämä englantilainen todella transnaisista vai kenties tiiteistä tai shemaleista? Kiinnostuiko hän prosessin läpikäyneistä, tavallisista transtaustaisista naisista, joilla ei ollut enää penistä?

      • kjlkjjl

        En kiinnittänyt huomiota mitä sanaa hän käytti. Hänen partnerillansa oli penis tallella eikä edes aikonut mennä leikkauksiin.


    • hhhhio

      Ei puhunut tiiteistä eikä shemaleista, puhui transsukupuolisista.

      Kaiken kaikkiaan dokkareissa esiintyvät transsukupuoliset tuntuvat aika sekavilta.

      • tarkoituseroja

        Päättelitkö käännöstekstin perusteella, vai alkukielisen sanan mukaan? Englanninkielisissä maissa käytetään yleisesti nimitystä transgender, joka voi tarkoittaa myös kaikkia transihmisiä. En kylläkään kiinnittänyt huomiota käyttiköhän sanaa transgender, vaiko jotain muuta sanaa.

        Lienee aika yleistä että julkisuuteen hakeutuu vain tuontyyppiset transsukupuoliset, tai sitten prosessissaan vasta alkuvaiheessa olevat jotka haluavat julistaa euforiaansa kaikille.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1704
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      896
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe