Eikö suomi24 saa roskapostisuodattimia toimimaan

AriRah

Alkaa v-tuttaa kun ei ole muutamaan päivään lukenut postia niin on noin 250- paskaviestiä. Noh, vaihdan toiseen palveluntarjoajaan. Ikävää kun on käyttänyt non 17 vuotta.

6

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei mikään ihme. Tällaisia nämä foorumeiden/operaattoreiden sähköpostit ovat... Aivan toistamaata on Googlen sekä Microsoftin postit.

    • KirjeenKirjoitin

      Ei postioperaattorin tehtävä ole sesuroida asiakkaan posteja. Suomessa on kirjesalaisuus, joka koskee myös sähköposteja. Siksi kunniallinen operaattori ei tiedä ettet halua kikkelinpidennysainetta tai että joku sitä sinulle tarjoaa.

      Google on hieman eri asia. Se seuraa kaikkea tekemistäsi ja viestintääsi ja tietää tarkasti mitä haluat. Siksi se voi sensuroida kirjeesi ilman että siitä on suurtakaan haittaa. Samalla se saa karsittua kilpailijoitaan pois ja myydä sinulle kohdennettua mainontaa muille mainostajille.

    • mitäroskaa

      Mulla ollut täällä yli 12 vuotta posti, eikä koskaan roskapostia.
      Tarkistelehan asetuksiasi

      • Tyhjänsaajne

        Mistä asetuksista puhut?
        En löydä: älä lataa roskapostia -asetusta?


      • www.gmail.com

        Ei tule roskapostia ja toimii aina.


    • Tyrmistynyt

      Tää onkin pornoylläpitäjien perverssi sähköposti . Ne ei välitä vaan runk....at ja lukevat niitä iloissaan eivätkä anna edes ohjeita millä ne voisi estää . Miksi ?
      Koska eivät osaa laittaa niitä toimiviksi .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      97
      4203
    2. 78
      3467
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3084
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2549
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2356
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      206
      2151
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2081
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      870
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      73
      811
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      776
    Aihe