Tunnustan että en ole tietoinen kaikista mutkista ja muutoksista liittyen suomalaisiin näköradiokanaviin ja niiden näkymiseen tai paremmin näkymisen estämiseen vaadittaviin toimenpiteisiin mutta yllätyin iloisesti kun taas kerran testasin kanavapaikkaa 24 ja sieltä loisti kanava nelosen hd-tasoinen teräväpiirtolähetys. Jätän mainitsematta minkä palveluntarjoajan piirissä tätä loistoa nautin. Ehdin kuitenkin jos jonkin aikaa ja vuosiakin ihmetellä kuinka tämä koko hommeli vaikuttaa niin alkukantaiselta. Kuinka vanha idea jokin hd-standardikin jo on.
Vastaukset 1
- sdfgfdgfsdgsdfgds
Riittävällä bitratella lähetetty SD on ihan katselukelpoista. Suomessa vaan maaverkossa on pitänyt ahtaa niput ylitäyteen -> laatu on suttua -> pystytään perustelemaan miksi ihmisten pitää ostaa uudet televisiot jotka tukee T2:a..
Mutta satelliitissa on SD kanavia hyvällä laadulla ja kyllähän sellaista jo katselee, vaikkakin eron HD:hen verrattuna tietysti huomaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 41119
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r161982Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216793- 64703
- 61702
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21618Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?132607Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 47475
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40473- 44470
- 30463
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40453- 37448
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?94438Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18430