Homettako?

Homeneiti

Kuivaa yskää, nivelkipuja, päänsärkyä jatkunut siitä asti kun muutettiin vuonna 2004-rakennettuun kerrostaloon. Lisänä sokeritoukat ja jatkuva pölyongelma (joka toinen päivä pyyhittävä kaikki pinnat pölystä). Kylpyhuone ei kuivu vuorokaudessakaan. Kannattaako muuttaa ettei sairastu pahemmin? Miehellä samat oireet. Selvästi liittyy tähän asuntoon. Onkohan hometta tai jotain sisäilmaongelmaa?

3

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niko1345

      Hei.Oireenne sopivat asunnon homeongelmaan.Muuttakaa pois mahdollisimman nopeasti ja hävittäkää kaikki omaisuus ja ostakaa kaikki uusiksi.Suosittelen ottamaan 20000 euron lainan pankista kuluihin.Näin varmistettu terveellisen loppuelämän.

    • Anonyymi

      Kuulostaa sisäilma ongelmalta. Voi olla home tai voc päästöjä.

      Kannattaa muuttaa pois. Oireet eivät lähde koskaan kokonaan pois pahan altistuksen jälkeen.

    • Anonyymi

      Todennäköisiä syitä voisivat olla muovimattoon liittyvät ongelmat jos oireet alkoivat viikoissa tai kuukausissa. Home ei ehdi kasvamaan noin nopeasti?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      275
      17680
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      192
      12562
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6274
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5308
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      85
      5094
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      59
      4233
    7. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      70
      4056
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      60
      3820
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      105
      3732
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3199
    Aihe