Homettako?

Homeneiti

Kuivaa yskää, nivelkipuja, päänsärkyä jatkunut siitä asti kun muutettiin vuonna 2004-rakennettuun kerrostaloon. Lisänä sokeritoukat ja jatkuva pölyongelma (joka toinen päivä pyyhittävä kaikki pinnat pölystä). Kylpyhuone ei kuivu vuorokaudessakaan. Kannattaako muuttaa ettei sairastu pahemmin? Miehellä samat oireet. Selvästi liittyy tähän asuntoon. Onkohan hometta tai jotain sisäilmaongelmaa?

3

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niko1345

      Hei.Oireenne sopivat asunnon homeongelmaan.Muuttakaa pois mahdollisimman nopeasti ja hävittäkää kaikki omaisuus ja ostakaa kaikki uusiksi.Suosittelen ottamaan 20000 euron lainan pankista kuluihin.Näin varmistettu terveellisen loppuelämän.

    • Anonyymi

      Kuulostaa sisäilma ongelmalta. Voi olla home tai voc päästöjä.

      Kannattaa muuttaa pois. Oireet eivät lähde koskaan kokonaan pois pahan altistuksen jälkeen.

    • Anonyymi

      Todennäköisiä syitä voisivat olla muovimattoon liittyvät ongelmat jos oireet alkoivat viikoissa tai kuukausissa. Home ei ehdi kasvamaan noin nopeasti?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      96
      1694
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      126
      1559
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      76
      1355
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1282
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      127
      1106
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1001
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      998
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      22
      977
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      848
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      783
    Aihe