Lukio Hollolaan

Hovila

Nyt onnHollolalla upea tilaisuus hankkia lukiolle arvonsa mukainen kiinteistö. Tarkoitan Pyhäniemen kartanoa. Siina tilat ja tyyliä vanhalle ja vauraalle emäpitäjälle. On niin noloa, kun pennut joutuu käymään Lahdessa koulua. Luulevat Lahdessa, että ei meillä ole rahaa lukioon.

4

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ränttylä

      Kait Hollolassa lukio on? Tarkoitus on rakentaa talo Salpakankaalle. Ei voi olla, että Lapset lähtisi perseaukiseen Lahteen lukioon vauraasta ja omavaraisesta Hollolasta. Tosi huonoa pilaa. Me kun ollaan juuri sen Hollolan omavaraisuuden riippumattomuuden vuosi päätetty tulla Hollolaan.

    • Köyhyys

      Hollola joutui lukiostaan luopumaan juurikin taloudellisista syistä = perseauki. Vauras ja omavarainen Hollola on suurimmilta osin pelkkä myytti ja paikallisten hokema mantra.

      • Anonyymi

        Rehellisyys on tuntematon käsite.


    • SuuretSäästöt

      Säästöä kunnalle lukiosta luopumisesta piti tulla n. 200 000€ / vuosi. Sen lisäksi että purkaminen ja uuden koulun tilalle rakentaminen maksoi reilusti yli 10 miljoonaa, menee nyt Hollolan rahoja mm. oppilaiden lahdessa ruokailuun ja muihin ostoksiin, sekä polttoaineeseen kun pitää Lahdessa asti käydä... max. 20 vuotta niin on tuo uusi virolaisten rakentama murju jo homeen takia käyttökelvoton.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      223
      4111
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2593
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1298
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      913
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      896
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      891
    Aihe