Apua tein sims 4 uudet hahmot painamalla kohdasta uusi peli. Kun olin valmis painoin tallenna ja poistu sitten huomasin että kaikki vanhat perheet olivat kadonneet. Haluan ne takasin enkä tiedä miten. Auttaakaa pliis:(
APUA VASTATKAA
2
3105
Vastaukset
- OutoSim
"Apua tein sims 4 uudet hahmot painamalla kohdasta uusi peli. Kun olin valmis painoin tallenna ja poistu sitten huomasin että kaikki vanhat perheet olivat kadonneet. Haluan ne takasin enkä tiedä miten. Auttaakaa pliis:("
Joo. Jos mä nyt vähänkään ymmärsin (mikä ei ole ollenkaan varmaa), niin sä vaan toivot, että sun luoma uusi perhe ilmestyisi peliin vanhojen - jo aiemmin pelaamiesi yms. perheiden lisäksi. Ei ongelma, yleensä.
Se kävis kai pääpiirteissään esimerkiksi vaikka seuraavasti:
1) Avaa uusi tallennus (se jossa se uusi perhe on) ja käy tallentamassa ne simit omaan pelikirjastoosi joko simeinä pelkästään tai perheenä ja halutessasi tontteineen, taloineen päivineen. Poistu sitten pelistä päävalikkoon.
2) Avaa vanha tallennus (se jossa ne kaikki vanhat perheet ovat) ja siirrä sinne uudet simit (jotka löydät nyt omasta kirjastostasi) ihan minne ne vain sopivat, joko simeinä tai vaikka sitten koko jengi taloineen ja tavaroineenkin.
3) Pelaa ja nauti.
Jaa ettei muka löydy uusia simejä, kun avaat vanhan tallennuksen? Sitten pitää kirjastoa selatessa hyväksyä käyttäjäsisältö (CC) ja varmistaa et kirjastoa selatessa on hyväksyttynä ne lisärit ja muut mitä sulla on yleensäkin ollut käytössä pelissä. Auttaa 80 prosentissa tapauksista. Ellei auta niin toista edellinen kohta 1 (ja sitten tietty 2 ja 3). Maailmojen hallinnasta löytyy kivoja jekkuja esimerkiksi siitä, miten simejä voi siirrellä ja perheitä yhdistää tai hajottaa asumaan eri paikkoihin jne. Kantsii vaan useimmiten laittaa varoiksi erillinen "turvatallennus" ennen kuin touhuaa jotain tosi radikaalia.
Ja ettei OLE vanhaa tallennusta? No on, yleensä, mut en vaan muista miten se löytyy pelistä, ellei sitä ole pelaaja tallentanut, jolloin sen löytäminen on normaalisti TOSI helppoa.
PS. En usko että oli mitään apua. Jos kuitenkin oli, niin kerro ihmeessä.- Sukkafani
Joo oli mutta tajusin sen ittekki pari päivää sitte ilman apua. Eli olin illalla pelailemassa ja yritin luoda simit uusi peli napista jota mun kaveri käyttää (jota en siis itte käytä). Klo 23.00 painike mitä en oo enne käyttäny=Apua mitä tapahtuu. Mutta kiitos kuitenkin vastauksesta:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?994444- 272365
- 2002169
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1082164PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4001870- 1691483
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001269Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321065Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72976Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?79850