Kertokaa mielipiteenne.
Onko Kuparipannu hyvä ravintola?
Kuparipannu
191190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
On se. Inglesin paras. Ehkäpä maailman paras. Enempää kehumatta.
Onko se jo avattu??
Kerronpa hieman tuosta ravintolasta mitään lisäämättä tai mitään arvostelematta. Aioin mennä sinne syömään joskus 2000-luvun alussa, kevättalvella, klo 22 paikkeilla. Ovella sanoivat että "kokki on putsannut "parilan ja lihasapuskaa ei enää tänään saa". Seuraavan kerran menin sinne noin 15 vuotta myöhemmin iltapäivällä. Ovelta katseltuani en huomannut sisällä ketään asiakasta, keittiöstä kuului kolistelua, käännyin takaisin ja ostin siitä saman pohjakerroksen pikkumarketista banaanin. Söin sen ja nälkä lähti sen verran, että jaksoin kävellä pari sataa metriä jossa italialaiskuppilan kyyppi pyysi minut sisään ja kysyi olenko jo syönyt lounaan. Kun sanoin että en, hän ehdotti että söisin hänen kuppilassaan sen. Sovimme niin. Kun hän toi listan, sanoin että en tarvitse sitä, tuo jotakin hyvää ja kevyttä. Sain kohta kanan rintafileen, kasviksia ja mozzarellaa. Juomaksi oli puolikuivaa sisilialaista viiniä, jota join puolikaspullollisen. Syötyäni olin hyvällä tuulella, enkä enää muistellut aiempia ruokailuyrityksiäni.
Seuraavan kerran menin Kuparipannuun tammikuussa 2018 iltapäivällä kun kusetti ja piti päästä vessaan. Kusin vessan pönttöön ja join ravintolan puolella kolmen euron kaljan ja arvelin, että se alkaa kusettaa vasta sitten kun olen kävellyt pari-kolme kilometriä hotellilleni. Näin todella kävikin.
Kuparipannussa on hyvä pitää meidän Granin kävijöiden miitit, kaalikäöryleiden ääressä juttu luistaa kympin tuoppeja siemaillessa.
Onko niitä jo ollu..? Siis miittejä tänä keväänä?
On hyvä. Nyt kun sulla on ollut melkein kolme vuotta aikaa säästää rahaa matkaa niin käy kokeilemassa.
kyllä on hyvä siellä käydään tammikuussa aivan varmasti.
Minä käyn myös
Hurjaa on. Ihan mahotonta.
Muistakaa Talon Punaviini , kaalikääryleitten kera aivan 5/5
Terveisin, nahkaan pukeutuvat iloiset pojat
Ohoh. Kiitoksia tiedosta
On.
On hyvä ei yhtä hyvä kuin saarten paras gourmet ruoka ravintola karhu.
Taitavat molemmat olla edesmenneitä.
en nyt sanoisi että hyvä
Mielellään tulisinkin, mutta sehän meni konkurssiin jo yli vuosi sitten.
Nyt käydään konkurssin menneen karhubaarin uudesti syntyneessä aulabaarissa. Tule sinäkin ettet turhaan notku sen konkurssiin menneen pimeän putkikäytäväbaarin rappusilla. Näethän selkäsi takana, että liikehuoneisto on typötyhjä.
Ei ainakaan sivuilla ole lukenut mitään konkasta...
Näinhän se on totta
Putler aloittanut massiivisen hyökkäyksen suomalaisravintolaa vastaan.