mopo ei kulkee

mopo ei kulkee nopeammin kui 55kmh vaikka oon ottanu reikälevyn ja kurit pois vaihtanut suuttimen, miksi?
9288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Auttais jos kertoisit mikä mopo on kyseessä... Joissain malleissa on rajotettu cdi eli ei mene kovempaa vaikka kuinka poistaisit kureja.

Äänestä
  • Aloittaja

    gilera smt 50, 2018

    Äänestä

Vetääkö hyvin? huutaako se ajossa?

Äänestä

sähköisesti rajoitettu cdi boksi voisi olla ongelma

1Äänestä

käykö mootori, vai päristätkö ite sulla? Potkitko vauhtia jalalla/ kikkelillä? Kuulostat kamelikuskilta.. kokeile koinia pakoputkeen, kuten vuohtakin!

Äänestä

poraa cdi, ja kuka noita uusia mopoja ostaa uunituoreena, isimaksaa

Äänestä

Cdi kannattaa vaihtaa kokonaan rajoittanattomaksi. Lisäksi kannattaa suurentaa välejä esimerkiksi vaihda vaikka eturattaita 1-2piikkiä isommaksi.

Äänestä
  • Juurikin näin, kurit ja rajoitteet pois niin kiihtyy, siihen jos haluaa vielä huippuja yli 55 niin isompi etu-ratas tai pienempi takaratas.

    Äänestä

Suosittelen kokeilemaan 70kuutioista sylinteriä 24mm PWK kaasutinta ja sylinterille sopivaa tehoputkea ja tietysti pidemmät välitykset itselläni auttoi huomattavasti suosittelen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Jamal911 kirjoitti:

mopo ei kulkee nopeammin kui 55kmh vaikka oon ottanu reikälevyn ja kurit pois vaihtanut suuttimen, miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu