Apua Sims 4 CC

jsjsjsj

Eli, mulla on ongelma ladattujen kanssa. Oon ladannut ihoja kyllä, ja ne tulevat peliin ja toimivat, mutta kun lataan silmiä/hiuksia, niin ne eivät ilmesty peliin. Ja kyllä, hiuksissa, jota olen ladannut, on ollut meshit valmiina joten siitä ei ainakaan johdu. Olis tosi kivaa jos joku vaan pystyis auttamaan!

8

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OutoSim

      Ei ole mulla havaintoa moisesta. Oletan, että tunnet "non-default" ja "default"-ladattujen eron (edelliset pitää valita CAS:ssa ja jälkimmäiset korvaavat jonkin simin piirteen automaattisesti).

    • jokulaiskaHilb

      Yks, mikä tulee mieleen ois, että ootko purkanut kaikki tiedostot? siis jos ovat vaikka zipejä. Toinen on, että ootko hyväksynyt myös script-modaukset pelissä?

    • OutoSim

      Nimimerkki hoploo on kysynyt samaa tai käytännöllisesti katsoen samaa MTS:n helpissä. Mielenkiintoista nähdä mitä kansainvälinen raati vastaa ja milloin vastaa.

      • OutoSim

        // Peräti yksi vastaus liki kolmea sataa lukukertaa kohti MTS:n helpissä - ja siinä epäiltiin sitten meshien puuttumista. :/ Liekö ensimmäinen vastaaja edes kunnolla lukenut hoploon kysymystä, muttei ainakaan uskonut ongelman kuvausta. Tietynlainen sokeus kai siitä onkin seurauksena, kun latailee satoja CC-kamoja ja onnistuu joka kerta. Sen jälkeen on vaikea kuvitella mitä joku muu joutuu kokemaan vastaavanlaisessa tilanteessa. //

        Tähän aloitukseen palatakseni, jos ihot tulevat peliin ja hiukset EIVÄT, on ongelma mielenkiintoinen. Sen olemassaoloon vain ei ehkä uskota muualla kuin tällä palstalla. Ellei ongelma ole jo ratkennut, kannattaisi aloittajan kenties lähteä aivan alkeista, tarkistaa esimerkiksi onko hyväksyttänyt modit ja skriptit uudelleen päivityksen jälkeen jne. Tämä tietenkin vain, jos ihot tulivat ladattua ennen viimeistä päivitystä ja hiukset sen jälkeen... ja silloin ihotkin olisivat tietenkin kadonneet päivityksen jälkeen pelistä, vai kuinka tuo nyt lienee?


    • OutoSim

      // Nimimerkki Anhaeyn ehdotti ongelman syyksi sellaista, että peliin ilmestymättömät hiukset mahdollisesti tarvitsisivat toimiakseen jotakin lisäriä tms, jota aloittajalla ei ole... //

      • OutoSim

        Grafiikka-asetuksia voisi kokeilumielessä vaihtaa. Esimerkiksi resoluution pudotus korkeimmasta keskitasolle näkyy auttaneen muutamia pelaajia CC-hiusten kohdalla. Läppärimoodikin saattaisi olla kokeilun arvoinen.


      • Jokurandom_sims

        Onko olemassa jotain koodia jonka avulla pystyisi muokkaamaan simin kehoa jälkeenpäin?? Esimerkiksi mahasta suuremmasta pienempään??


      • TuntematonPlömps
        Jokurandom_sims kirjoitti:

        Onko olemassa jotain koodia jonka avulla pystyisi muokkaamaan simin kehoa jälkeenpäin?? Esimerkiksi mahasta suuremmasta pienempään??

        cas.fulleditmode


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      130
      2751
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      72
      2082
    3. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      134
      1780
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      21
      1665
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      119
      1616
    6. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      139
      1316
    7. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      88
      1084
    8. Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?

      Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka
      Ikävä
      144
      1035
    9. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      48
      982
    10. Yhä pyörit mielessä,

      ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa
      Ikävä
      29
      917
    Aihe