Apua Sims 4 CC

jsjsjsj

Eli, mulla on ongelma ladattujen kanssa. Oon ladannut ihoja kyllä, ja ne tulevat peliin ja toimivat, mutta kun lataan silmiä/hiuksia, niin ne eivät ilmesty peliin. Ja kyllä, hiuksissa, jota olen ladannut, on ollut meshit valmiina joten siitä ei ainakaan johdu. Olis tosi kivaa jos joku vaan pystyis auttamaan!

8

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OutoSim

      Ei ole mulla havaintoa moisesta. Oletan, että tunnet "non-default" ja "default"-ladattujen eron (edelliset pitää valita CAS:ssa ja jälkimmäiset korvaavat jonkin simin piirteen automaattisesti).

    • jokulaiskaHilb

      Yks, mikä tulee mieleen ois, että ootko purkanut kaikki tiedostot? siis jos ovat vaikka zipejä. Toinen on, että ootko hyväksynyt myös script-modaukset pelissä?

    • OutoSim

      Nimimerkki hoploo on kysynyt samaa tai käytännöllisesti katsoen samaa MTS:n helpissä. Mielenkiintoista nähdä mitä kansainvälinen raati vastaa ja milloin vastaa.

      • OutoSim

        // Peräti yksi vastaus liki kolmea sataa lukukertaa kohti MTS:n helpissä - ja siinä epäiltiin sitten meshien puuttumista. :/ Liekö ensimmäinen vastaaja edes kunnolla lukenut hoploon kysymystä, muttei ainakaan uskonut ongelman kuvausta. Tietynlainen sokeus kai siitä onkin seurauksena, kun latailee satoja CC-kamoja ja onnistuu joka kerta. Sen jälkeen on vaikea kuvitella mitä joku muu joutuu kokemaan vastaavanlaisessa tilanteessa. //

        Tähän aloitukseen palatakseni, jos ihot tulevat peliin ja hiukset EIVÄT, on ongelma mielenkiintoinen. Sen olemassaoloon vain ei ehkä uskota muualla kuin tällä palstalla. Ellei ongelma ole jo ratkennut, kannattaisi aloittajan kenties lähteä aivan alkeista, tarkistaa esimerkiksi onko hyväksyttänyt modit ja skriptit uudelleen päivityksen jälkeen jne. Tämä tietenkin vain, jos ihot tulivat ladattua ennen viimeistä päivitystä ja hiukset sen jälkeen... ja silloin ihotkin olisivat tietenkin kadonneet päivityksen jälkeen pelistä, vai kuinka tuo nyt lienee?


    • OutoSim

      // Nimimerkki Anhaeyn ehdotti ongelman syyksi sellaista, että peliin ilmestymättömät hiukset mahdollisesti tarvitsisivat toimiakseen jotakin lisäriä tms, jota aloittajalla ei ole... //

      • OutoSim

        Grafiikka-asetuksia voisi kokeilumielessä vaihtaa. Esimerkiksi resoluution pudotus korkeimmasta keskitasolle näkyy auttaneen muutamia pelaajia CC-hiusten kohdalla. Läppärimoodikin saattaisi olla kokeilun arvoinen.


      • Jokurandom_sims

        Onko olemassa jotain koodia jonka avulla pystyisi muokkaamaan simin kehoa jälkeenpäin?? Esimerkiksi mahasta suuremmasta pienempään??


      • TuntematonPlömps
        Jokurandom_sims kirjoitti:

        Onko olemassa jotain koodia jonka avulla pystyisi muokkaamaan simin kehoa jälkeenpäin?? Esimerkiksi mahasta suuremmasta pienempään??

        cas.fulleditmode


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      32
      2638
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1357
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      337
      1048
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      45
      952
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      894
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      869
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      774
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      750
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      746
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      676
    Aihe