Jos on haja-asutusalue. Kalliin lehden tilaajat liikuntakyvyttömiä. Niin miten voi olla mahdollista, ettei lehteä saa lauantaina ja sunnuntaina?
Omaan lähilaatikkoon?
Palvelu kuuluu yli 80v.
Ei näitä veteraaneja enää montaa vuotta ole.
Mikä tästä erään lehden jakamisesta tekee näin vaikean?
Jakelu vanhuksille
4
187
Vastaukset
- digidigi
Bensa liian kallista. Nettiä vaan opettelemaan. Näköislehdestä on hyvä lukea missä tahansa ja milloin tahansa.
- Mitäh
Aha. Kuka alkaisi opettaa liki ysi-kymppistä lukemaan Forssan Lehteä netistä.
Lehti itsessään sen hintainen, että talkoolaisia pyydetään ilmoittautumaan.
Ja tässä tapauksessa ei riitä yksi näyttö. Pitäisi olla mukana ensin vaikka yksi kuukausi.
Opastamassa.
- eisenvaikeampaa
Jos osaa tänne kirjoittaa osaa lukea lehdenkin netistä. Ja jos kirjoittaa vanhuksen puolesta tänne niin osaa hänellekin opettaa netin käytön.
- ugio
Joo kyllä. Olet nero. Kiitos. Kunhan seuraavan kerran pääsen tulemaan muutamaksi päiväksi, yritän opettaa. Jos on enää, ketä opettaa. Meillä nähdään harvoin.
Sodankylä - Renko väliä ei pääse joka kuukausikaan ajamaan. Työt häiritsee nuorempaa polvea.
Mut ei valiteta. Hyvä kun on töitä. Kaikilla ei ole niitäkään. Ja Kaikki ei edes lähde työn perään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2722400Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä2991289- 1081201
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831201Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581145Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811096- 44962
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67897Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33767