https://www.hbl.fi/artikel/henriksson-paminner-om-nyttan-med-tvasprakigheten/
Perussuomalaisten kannattaa suostua opiskelemaan ruotsia ainoastaan, jos heille avataan mahdollisuus päästä ruotsinkielisiin kouluihin. Perussuomalaisista ruotsia tarvitsevat vain ne, jotka tähtäävät jatko-opintoihin ruotsiksi, joko Suomen heikkoihin korkeakouluihin tai Ruotsiin koerkeatasoisiin opintoihin. Länsirannikolla asuvien persujen kannattaa näin tehdä.
Pakkoruotsin opiskelu on kyseenalaista. Suomenkielisissä kouluissa ruotsin opetus on täysin luokatonta ja vain 30-40 %:a abiturienteista mittauttaa osaamisensa yo-kokeissa.
Pakkoruotsi alistaa ihmisen ruotsia puhuvan piiaksi, eikä sitä pidä hyväksyä. Ruotsinkielisten vanhusten hoito pitää siis jättää niille, jotka ovat käyneet koulunsa ruotsiksi.
Ruotsalaisten kanssa voi hyvin kommunikoida englanniksi, he pitävät siitä.
Perussuomalaisten kannattaakin nähdä kaksikielisyys niin, että toinen kieli on englanti, jota kaikki Persut osaavat sujuvasti. Tämän lisäksi jokainen Perussuomalainen vanhempi valitsee lapselleen toisen vieraan kielen sen mukaan mikä parhaiten sopii perheen tavoitteisin.
RKP:n ja muun vihervasemmiston ei saa antaa pakottaa lapsiamme opiskelemaan ruotsia.
Vapaaehtoisena ruotsin tunneilta katoaa ei motivoituneet häiriköt. Vaatikaa kunnollista kielen opetusta myös ruotsiksi.
perussuomalaisille tulee kaveripuolueita ympäri Eurooppaa, joten Eurooppalaisten kielten opiskeluun pitää myös satsata.
Perussuomalaisten ei pidä suostua piioiksi !!!!
1
96
Vastaukset 1
RKP johtaa vihervasemmiston hyökkäystä Soinia vastaan. Kaikilla on uskonnon vapaus Suomessa, täällä saa harjoittaa, jopa islamia, mutta Soinille sitä ei suoda.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää811129Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani198812- 40735
Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br215722Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai179700- 101656
- 43646
- 58614
- 49558
- 24528