Tuntuu että ne jotka paheksuvat sitä että Jani Toivolan taksimatkat otettiin syyniin, ovat tietenkin niitä homosuvakkeja joiden mielestä homot saisivat tehdä mitä haluavat, eikä heidän tekemisistään saisi huomauttaa millään tavalla . Jani Toivolalla on taksimatkoja ainakin 1000 kpl ja hän perustelee että hän on käynyt puhumassa yli sadassa koulussa. SIit jää jo satakin koulua ja edestakainen matka tekee 200 jos ei muka takaisinkaan tullessa ole voinut käyttää julkista kulkuneuvoa niin jää vielä 800 matkaa.
Mitä mieltä, saako kansanedustaja käyttää mielinmäärin taksikorttia ja ajella verorahoilla vai pitäisikö olla jokin kontrolli ja jopa yläraja matkoissa, montako matkaa saa tehdä vuodessa? Tilaisuus tekee varkaan eli varmasti on työhön liittymättömiökin matkoja ja paljon.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000005832682.html
Onko homoilla erioikeudet?
9
228
Vastaukset
- räyhiksetonpellejä
Elämmehän kaksinaismoralismin ohjastamassa tilanteessa. J. Toivola edustaa sekä etnistä- että seksuaalista vähemmistöä, eikä ole edes PS:n riveissä, niin tällaisella statuksella ihminen voi tehdä asioita, joita valkoinen hetero persu ei voi tehdä. Odottellaan taas tilannetta, kun jokin persu tekee jotain, niin saadaan taas palstat täyteen räkiviä vihakirjoittelijoita.
- koulutrauhaan
Mitä tekemistä homomiehellä on kouluissa lasten ja nuorten parissa saarnaamassa ? Levittääkö siellä homouden ilosanomaa ja erilaisen perhemallin hienoutta ? Nuorten pitää antaa rauhassa kehittyä seksuaalisuuteen, ei siinä mitään painostuksia eikä poikkeavia malleja tarvita eikä saa tuputtaa. Janilla on itselllään tyttölapsi kasvatettavana, otti tavallaan sijaissynnyttäjän. Ei kelvannut tämä nuori nainen kuitenkaan lapsen huoltajaksi, miten usein tyttö voi edes tavata äitiään. Tytön pitäisi saada naisen malli ja naiseuteen kasvatus. Miten se homomieheltä onnistuu objektiivisesti ? Koville otti se lapsen vauvavaihe, Jani oli masennuksen takia pitkällä sairaslomalla. Kun on pienen lapsen yksinhuoltaja, luulisi ettei kaiken aikaa reissaa ympäriinsä joka kissanristiäisissä, se aika on pois lapselta. Ehtiikö tuossa edes eduskuntatyötään tehdä, kun taksissa istutaan jatkuvasti.
- Lievästi.hengellinen
Hänhän olisin pitkään sairaslomalla uupumuksen takia. Kulkikohan silloinkin taksilla kouluissa. Ahdistuksen ja uupumuksen yksi syy on vääränlainen elämä. Jos toimii niin että tietää tekevänsä väärin, niin kyllä siinä ahdistusta tulee, vaikka ei huomaakaan potevansa syyllisyyttä.
Olen samaa mieltä, että poikien pitää olla poikia ja tyttöjen tyttöjä. Nyt juuri aamutvssä taas kerran vatvotaan ja haastatellaan pikkupoikaa, mitkä värit ja leikit sopivat pojille. Typerää.
- rötöstelijät.kuriin
Verorahoilla tulisi palkata henkilö, joka pelkästään tutkisi kaikki kansanedustajien saamat etuudet. Tuo Toivolan vedättämä asumistukikin hiertää. Luulen, että säästäisimme verorahoissa, kun tilkittäisiin nuo turhat vuodot.
- mistänäitäriittää
Ja taas yksi lukutaidoton tai puutteellisella ymmärryksellä varustettu henkilö pahoitti mielensä:)))
Jos sinä hyväksyt ketkuilun ja porsaanreikien käyttämisen verorahoilla omaksi hyödykseen niin oma asiasi.
Tämä henkilö ei osaa hoitaa talouttaan kunnolla, on ulosotto velkaa vaikka ylimääräiset tulotkin ovat jo tuosta asunnosta enemmän kuin monella eläke kuukaudessa.
Laissa näiden etuisuuksien käyttämiseen on ison sian mentäviä porsaanreikiä. Jokaisen edustajan omantunnon kysymys on, kuinka niitä hyödyntää.- saavatäänestääkkin
Vain yksi ?? Kuten aina, sekaisin koko helistin:))))
- Puoletliikaaonliikaa
Mielipiteeni ei muutu: pelleporukka puoliksi Arkadianmäeltä. Sata edustajaelättiä tyhjäntoimittajaa riittää tälle kansalle.
- Rehellisyyttä
Yhteiskunta ( Suomi ) on petosten uhri politiikkojen toimesta .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv262446- 1142076
- 1211732
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?451557Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91497Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901075Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161231044Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt87975Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35967Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15949