Tuntuu että ne jotka paheksuvat sitä että Jani Toivolan taksimatkat otettiin syyniin, ovat tietenkin niitä homosuvakkeja joiden mielestä homot saisivat tehdä mitä haluavat, eikä heidän tekemisistään saisi huomauttaa millään tavalla . Jani Toivolalla on taksimatkoja ainakin 1000 kpl ja hän perustelee että hän on käynyt puhumassa yli sadassa koulussa. SIit jää jo satakin koulua ja edestakainen matka tekee 200 jos ei muka takaisinkaan tullessa ole voinut käyttää julkista kulkuneuvoa niin jää vielä 800 matkaa.
Mitä mieltä, saako kansanedustaja käyttää mielinmäärin taksikorttia ja ajella verorahoilla vai pitäisikö olla jokin kontrolli ja jopa yläraja matkoissa, montako matkaa saa tehdä vuodessa? Tilaisuus tekee varkaan eli varmasti on työhön liittymättömiökin matkoja ja paljon.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000005832682.html
Onko homoilla erioikeudet?
9
248
Vastaukset
- räyhiksetonpellejä
Elämmehän kaksinaismoralismin ohjastamassa tilanteessa. J. Toivola edustaa sekä etnistä- että seksuaalista vähemmistöä, eikä ole edes PS:n riveissä, niin tällaisella statuksella ihminen voi tehdä asioita, joita valkoinen hetero persu ei voi tehdä. Odottellaan taas tilannetta, kun jokin persu tekee jotain, niin saadaan taas palstat täyteen räkiviä vihakirjoittelijoita.
- koulutrauhaan
Mitä tekemistä homomiehellä on kouluissa lasten ja nuorten parissa saarnaamassa ? Levittääkö siellä homouden ilosanomaa ja erilaisen perhemallin hienoutta ? Nuorten pitää antaa rauhassa kehittyä seksuaalisuuteen, ei siinä mitään painostuksia eikä poikkeavia malleja tarvita eikä saa tuputtaa. Janilla on itselllään tyttölapsi kasvatettavana, otti tavallaan sijaissynnyttäjän. Ei kelvannut tämä nuori nainen kuitenkaan lapsen huoltajaksi, miten usein tyttö voi edes tavata äitiään. Tytön pitäisi saada naisen malli ja naiseuteen kasvatus. Miten se homomieheltä onnistuu objektiivisesti ? Koville otti se lapsen vauvavaihe, Jani oli masennuksen takia pitkällä sairaslomalla. Kun on pienen lapsen yksinhuoltaja, luulisi ettei kaiken aikaa reissaa ympäriinsä joka kissanristiäisissä, se aika on pois lapselta. Ehtiikö tuossa edes eduskuntatyötään tehdä, kun taksissa istutaan jatkuvasti.
- Lievästi.hengellinen
Hänhän olisin pitkään sairaslomalla uupumuksen takia. Kulkikohan silloinkin taksilla kouluissa. Ahdistuksen ja uupumuksen yksi syy on vääränlainen elämä. Jos toimii niin että tietää tekevänsä väärin, niin kyllä siinä ahdistusta tulee, vaikka ei huomaakaan potevansa syyllisyyttä.
Olen samaa mieltä, että poikien pitää olla poikia ja tyttöjen tyttöjä. Nyt juuri aamutvssä taas kerran vatvotaan ja haastatellaan pikkupoikaa, mitkä värit ja leikit sopivat pojille. Typerää.
- rötöstelijät.kuriin
Verorahoilla tulisi palkata henkilö, joka pelkästään tutkisi kaikki kansanedustajien saamat etuudet. Tuo Toivolan vedättämä asumistukikin hiertää. Luulen, että säästäisimme verorahoissa, kun tilkittäisiin nuo turhat vuodot.
- mistänäitäriittää
Ja taas yksi lukutaidoton tai puutteellisella ymmärryksellä varustettu henkilö pahoitti mielensä:)))
Jos sinä hyväksyt ketkuilun ja porsaanreikien käyttämisen verorahoilla omaksi hyödykseen niin oma asiasi.
Tämä henkilö ei osaa hoitaa talouttaan kunnolla, on ulosotto velkaa vaikka ylimääräiset tulotkin ovat jo tuosta asunnosta enemmän kuin monella eläke kuukaudessa.
Laissa näiden etuisuuksien käyttämiseen on ison sian mentäviä porsaanreikiä. Jokaisen edustajan omantunnon kysymys on, kuinka niitä hyödyntää.- saavatäänestääkkin
Vain yksi ?? Kuten aina, sekaisin koko helistin:))))
- Puoletliikaaonliikaa
Mielipiteeni ei muutu: pelleporukka puoliksi Arkadianmäeltä. Sata edustajaelättiä tyhjäntoimittajaa riittää tälle kansalle.
- Rehellisyyttä
Yhteiskunta ( Suomi ) on petosten uhri politiikkojen toimesta .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1781476
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431061Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38745- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21660Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29653- 37653
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall184604Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593