Teimme matkan Turku-GDN-Turku, golfbägit mukana. Olimme maksaneet ruumaan menevät laukut matkavarauksen yhteydessä. Suomen päästä lähteissä kaikki oli ok, mutta paluumatka Gdanskista ei onnistunutkaan ilman erillistä maksua golfbägistä kentällä. Onko tällaisesta kokemusta kellään ja miten teen reklamaation Wizzairille?
Vastaukset 4
- GDN
Mistä aiot valittaa Wizzairille? Siitäkö, että Wizz ei veloittanut Turusta lähtiessä golfbagistä? Sehän lukee selvästi matkustusohjeissa että golfbägi ja muut urheiluvälineet mitkä menee ruumaan, niistä maksetaan erillinen korvaus, 30€ etukäteen netissä tai 60€ kentällä. Teillä kävi tuuri tai virkailijalla Turun päässä lähtiessä oli tavallista parempi työpäivä kun antoi mennä golfbägin ruumaan ilman eriveloitusta.
- KarateMauri
Taidat olla vähän yksinkertainen? Aloittaja valittaisi siitä että matkavarauksen yhteydessä ennakkoon maksetuista tavaroista piti maksaa uudelleen.
- liianiso
Ruumaan menevä matkalaukku ei kata golfbägiä koska on mitoiltaa suurempi.
- JudoJanne
KarateMauri tekee itsestään taas pellen täällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.742435Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt372017- 1021256
- 491022
- 94937
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.26867- 31755
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,154748- 41695
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56608