Ei käy...

mike

Mikähän maksaa kun aamulla käynnistää, niin eipä pysy käynnissä? Starttaa kyllä ja yrittää mutta ei pysy käynnissä. Sitten jos kaasulla pitää väkisin kierroksia parissa tonnissa vähän aikaa niin alkaa käydä ihan normaalisti. Onkohan jäätä vai oisko bensansyötössä häikkää? -99 1.8 farkku.

3

1753

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pertsa877595

      Itellä täysin sama ongelma. -09 Diesel Focus ja paska ei tykkää pysyä käynnissä. Kolme kertaa nyt kahden viikon aikana tehnyt tätä. Pakkasiakaan ei kovin ole ollut.

    • mbifhnipurhyaery

      tyhjäkäynti moottori/venttiili on jumis
      siinä pakosarjan oikealla puolella kahella muistaakseni10 mm pikkupultilla kiinni
      otat ens sen sähköjohon liitoksen irti sit pultit auki ja sit se irtoo sit putsaat sen ja laitat vaikka vähä crc tä sinne ni se mäntä liikkuu jouhevammin

      sit takas kiinni ensin pultit ja sit se johto ni hörähtää hienosti käyntii

    • .....

      Tyjäkäyntiventtiili, lambda anturi, maf anturi, vuoto pakoputken etupäässä (joustossa) tai muualla, tukkoinen bensansuodatin tai sitten vaan tukkoinen moottorin ilmansuodatin. Nuo kun käyt läpi niin eiköhän se siitä selviä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3338
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2777
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2316
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2288
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2221
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      116
      2206
    7. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2007
    8. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      1993
    9. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1934
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      96
      1790
    Aihe