Nykynuoret ovat aivan kamalaa väkeä, eilenkin joku nykynuori nauroi minulle kun kompastuin omaan kävelykeppiini! Ei edes yrittänyt auttaa, nauroi, otti kuvan taskulaskimen näköisellä kännykällä ja käveli pois.Jouduin nousemaan omin avuin ja hankalaa se oli. Aivan sairasta touhua.Nykynuoriso turmelee armaan maamme.
Yst.terv.Antero
Nykynuoriso on maamme turmion pääsyy
10
488
Vastaukset
Tämä trolli on vanhentunut.
- LADYGAGA05
Ehhheehheeee!!! Se että joku toinen olisi sellainen, ei tarkoita että kaikki ovat sitten sellaisia!😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆!!!!!!!!!!!!!!!
- Fiksumpinuori
Vaikka tiedän, että kyseessä onkin trolli, on tässä kyllä hyvä totuus takana.
Nykynuoriso on todistetusti vähemmän älykästä (äo), kuin 1980-luvun lopulla syntyneet, joissa ilmeisesti ihmiskunnan älykkyyden piikki koettiin. Nykyinen nuoriso on valtaosin kiinnostunut vain asioista, jotka tapahtuvat internetissä jne., ja ns. Google-sivistys on valloillaan.
Nyt naureskellaan Trumpille, mutta pian on meillä samanlainen kaveri, kun ääliöt pääsevät äänestämään. Ei seuraa hyvää, sen arvaa.
-Nuorison edustajaOn helppoa uskotella olevansa itse se fiksumpi.
Mutta kieltämättä olemme kiinnostuneempia netistä nyt, kuin silloin, kun sitä ei ollut.
- haluankualemaa
Niin. Kyllä se elämä oli parempaa silloin ennen! Kun nuoriso ihannoi alkoholia ja tupakkaa ja vandalismia, homofobiaa, yms. Ja sehän olikin parhainta kun vanhemmat masentuivat ja tappoivat itseään ja toisiaan ja sen kautta traumatisoivat nuoremman sukupolven. Ihastuttavia aikoja! Pääsisinpä takaisin!
- Lapis
Nuorisolta on perusasiat kateissa. Mistään ei olkein tiedetä mitään. Lapatossuja kaikki.
- Tasoton
20v ja asutaan mamman passattavana. Ei aikuistuta koskaan. Ala-arvoista.
- 13vpoika
oon 13.v ja voin sanoo että vähän vituttaa kun joidenkin vanhemmat ei laita lastaan edes omaa huonettaan sivoamaan ja vitun vässyköitä ja tyhmiä 30% tänikäsistä
- Sippeli
eikä ees olla, kun sipilä juha on syy turmioon....
- plärää
Löytyisikö se turmion syy ihan sieltä edellisistä sukupolvista,kun ovat ihan itse lintsanneet kasvatustyössään! Vastuu on vanhemmilla siitä mitä kasvateista tulee. Se mistä lähdetään on lisääntymiskumppanin valinta ja missä ympäristössä kasvatus tapahtuu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2954804Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.111036Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781011Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981