Onko tästä hotellista pitkä matka keskustaan? Ja pääseekö hyvin kävellen? Entä ranta? Haaveissa on pitkät aamulenkit rannalla :)
The briza beach resort
1
269
Vastaukset
jos et ole lukenut , tämä ketju kertoo aika paljon brizasta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/11048302/the-briza-beach-resort-khao-lak-ja-tammikuu
Rantaa on noin kilometrin verran, pari kiveä kiertämällä.
Khao lakin keskustaan on 4-5km, Olen sen kävellyt edestakaisinkin, mut en suosittele. 30c ja vuorenrinne tekee siitä melko haastavan. Mielestäni ei voi verrata rannalla saman matkan taapertamiseen.
Lam kaen:iin on pari kilsaa, sen voi hyvinkin kävellä.
Itse tykkään lam kaenista enemmän kuin khao lakn keskustasta. Molemmissa toki tulee käytyä.
Lam kaenissa ei hirveästi ole turisteja. Paikallisille suunnattuja markkinoita (päivä tai ilta) , hyviä ruokapaikkoja, esim kalaravintola (meriravintola) Ban khao lak, on mielenkiintoinen. Myös kojuruokaa on tarjolla. Thai ruokapaikat on thaille suunnattuja. Hinnat on myös edullisempia kuin Khao lakin keskustassa (= bangla on) .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El956508MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny535574Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.634348NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun824244Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja773989Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.811371- 781197
- 3281165
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?33930Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is300882