Yahoo.com:n uudistus

Hei, en pidä Yahoo.com:n tämänvuotisesta uudistuksesta. Ensin tuli sähköpostinäkymän vasemman reunan kansionäkymään "View"-osio, ihan turha, vie tilaa, ei saa pois, ja nyt eilen ilmaantui sen ja varsinaisen avatun sähkäpostin väliin suht. leveä sarake, jossa näkyvät viimeksi saapuneet sähköpostit ja niiden alun tekstit , en saa pois - eli varsinaisen sähköpostin lukemiselle/ kirjoittamielle on entistä kapeampi sarake, just vaan puolet sivusta, kun oikealla puolella on mainoksia. Lisäksi Inbox-kansiohin tuli kansio "Starred", johon ohjelma oli jostain syystä siirtänyt osan posteistani - ihmettelin kun en löytänyt ja siellä olivat..

Kysymyksiä: pääsenkö vielä takaisen entiseen versioon? Kysyivät viime talvena pariin kertaan, enkö haluaisi kokeilla uutta versiota, oli näytillä, mutta vastasin aina "no" ja se palautui. Sitten se kuitenkin tuli.
- Saako tuon View-osion pois? Kun laittaa "hide" , se katoaa, mutta on taas, kun avaa taas.
- Entä tuo "Starred"?
- Entä tämä uusi leveä sarake? Siinä on kruksi-kohta, mutta näyttää siltä, että samalla kaikki saapuneet postit häviäisivät... samoin postit voi järjestää eri lailla

Nämä kysymykset pitäisi varmaan esittää Yahoo.com:n tuelle, mutta osaan huonosti englantia. Onko kenelläkään palastan lukijoista enää tätä postia ja samoja harminaiheita?

Olen kyllä nyt ajatellut vaihtaa sp-operaattoria jo Yahoo:n huonon tietoturvankin takia. Mutta kauhea homma ilmoittaa sataan paikkaan/henkilölle uudesta sp:sta.... Sitten kun vielä muistaisi ettei pidä samnaikaisesti auki mitään muita selainikkunoita, ettei posti kaappaa ao sivuja ja lisää mainoksia.

1

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suosittelentätä

      Ei se ole mikään kauhea homma. Laittaa kaikille yhtäaikaa postia että uusi osoite on tämä. Aikaa menee ehkä 5 min..

      Suosittelen Gmailia. On turvallinen ja suosittu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe