Kokemuksia Seravosta?

SaravonServo

Onko Seravo hyvä työpaikka?

7

706

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ery99

      SeRaivo kuullostaa hyvältä. Kannattaa hakea. Onko Ollila puikoissa?

      • SeRaivo

        Seravo, ei SeRaivo. Enemmän tosta tulee joku Sarajevon Servo mieleen!


    • tampereprokirves

      Seravon pekka, seravon pekka pekka pekka, seravon pekka pekka pekka

    • phv

      Painukaa hassuttelijat vittuun.

    • paljonharjoittelijoita

      No jos PHP tykkää...

    • Anonyymi

      On, jos haluaa tehdä töitä kireässä ilmapiirissä, jossa yhdellekkään poikkipuoleiselle sanalle ei ole tilaa. Kehittävä kritiikki tai kehitysideat voi suosiolla jättää kotiin tähän firmaan astuessa. Samalla kannattaa valmistautua osallistumaan firman virkistystoimintaan, joka on "vapaaehtoista". Jos jätät osallistumatta toimintaan (esim. ratsastus tai saunailta), saatat ansaita itsellesi irtisanomisvaaran.

      Firman toimitusjohtaja toimii omilla säännöillä, eikä firma noudata mitään TES -sopimusta, vaikka näin kuuluisi tehdä. "Kilpailukykyinen palkka", joka usein työilmoituksessa nimetään ei todellakaan tarkoita kilpailukykyistä, sillä firmassa ei TES:sejä noudateta.

      Firman tj puhuu sekä asiakkaille, kumppaneille, että työntekijöille alentavasti ja tästä syystä firman työntekijöiden vaihtuvuus on todella suuri.

    • Anonyymi

      Tuon edellisen kirjoituksen jälkeen toimitusjohtaja on vaihtunut. Nykyinen on aivan päinvastainen. Virkistysiltoja ja kaikkea hauskaa ja kivaa on edelleen usein ja ei niihin ole pakko mennä. Niiden ajankohta ja aktiviteetti äänestetään yhdessä. Työnantaja maksaa koko päivän kustannukset avokätisesti. Muutenkin meininki on todella avokätistä ja reilua. Ehkä entisestä on jotain opittu? Paha sanoa, koska ollut silloin talossa.

      Tämä on nykyisellään paras työpaikka, jossa olen ollut ja samaa mieltä on myös kollegat. Toki kehitettävääkin aina löytyy, esim tiedonkulussa. Itse olen tyytyväinen palkkaani ja työsuhde-etuihini. Täällä uskaltaa ottaa esille ne hankalatkin asiat ja ihmisten mielipiteitä arvostetaan. Voin suositella lämpimästi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      106
      9616
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      49
      4711
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1976
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1961
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1660
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1401
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      40
      1329
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      937
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      913
    10. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      912
    Aihe