Onko Seravo hyvä työpaikka?
Kokemuksia Seravosta?
7
944
Vastaukset
- ery99
SeRaivo kuullostaa hyvältä. Kannattaa hakea. Onko Ollila puikoissa?
- SeRaivo
Seravo, ei SeRaivo. Enemmän tosta tulee joku Sarajevon Servo mieleen!
- tampereprokirves
Seravon pekka, seravon pekka pekka pekka, seravon pekka pekka pekka
- phv
Painukaa hassuttelijat vittuun.
- paljonharjoittelijoita
No jos PHP tykkää...
- Anonyymi
On, jos haluaa tehdä töitä kireässä ilmapiirissä, jossa yhdellekkään poikkipuoleiselle sanalle ei ole tilaa. Kehittävä kritiikki tai kehitysideat voi suosiolla jättää kotiin tähän firmaan astuessa. Samalla kannattaa valmistautua osallistumaan firman virkistystoimintaan, joka on "vapaaehtoista". Jos jätät osallistumatta toimintaan (esim. ratsastus tai saunailta), saatat ansaita itsellesi irtisanomisvaaran.
Firman toimitusjohtaja toimii omilla säännöillä, eikä firma noudata mitään TES -sopimusta, vaikka näin kuuluisi tehdä. "Kilpailukykyinen palkka", joka usein työilmoituksessa nimetään ei todellakaan tarkoita kilpailukykyistä, sillä firmassa ei TES:sejä noudateta.
Firman tj puhuu sekä asiakkaille, kumppaneille, että työntekijöille alentavasti ja tästä syystä firman työntekijöiden vaihtuvuus on todella suuri. - Anonyymi
Tuon edellisen kirjoituksen jälkeen toimitusjohtaja on vaihtunut. Nykyinen on aivan päinvastainen. Virkistysiltoja ja kaikkea hauskaa ja kivaa on edelleen usein ja ei niihin ole pakko mennä. Niiden ajankohta ja aktiviteetti äänestetään yhdessä. Työnantaja maksaa koko päivän kustannukset avokätisesti. Muutenkin meininki on todella avokätistä ja reilua. Ehkä entisestä on jotain opittu? Paha sanoa, koska ollut silloin talossa.
Tämä on nykyisellään paras työpaikka, jossa olen ollut ja samaa mieltä on myös kollegat. Toki kehitettävääkin aina löytyy, esim tiedonkulussa. Itse olen tyytyväinen palkkaani ja työsuhde-etuihini. Täällä uskaltaa ottaa esille ne hankalatkin asiat ja ihmisten mielipiteitä arvostetaan. Voin suositella lämpimästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986458KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3605994Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602923Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092374Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072048- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331178