YIT ei saanut valtiontukea tuulivoimaloille

eirahhoo

YIT ei saanut valtiontukea Peuralinnan tuulivoimaloille. YIT joutuu maksamaan ihan itse hankkeensa. Tässä se on nähty, kun keskusta (Vanhanen) hallitus keksi tuulivoimatuen, niin rahaa suorastaan öysätiin turhiin tuulivoimaloihin. Myytiin ulkomaille.
Yhtäkkiä kuitenkin joku onkin laskenut että tuulivoimalat ovatkin kannattavia????????????????
Näin YIT sitten joskus alkaa rakentaa ihan omin kätösin. Ihmetyttää, miksi yitä kiinnostaa noin pieni projekti, ei silti YIT:n tulos ei ollut kovin hyvä.
Kun tuulivoimalat on myyty ne eivät olekaan kannattavia ja yhtiö menee konkurssiin. Myllyt jäävät maanomistajien vastuulle, joten maanomistajat olkaa tarkkoina mihin nimenne laitatte.
in

1

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yököttaaniinidiootit

      Ei tietenkään. Kannattamattomia laitoksia. Yit rakentaa ne kuitenkin piruuttaan, vaikka tappiolle menisi. Kyyjärven tyhmät päättäjät lupasivat yit lle. Itse pääsivät yitn kustantamalle matkoille. Kivijärvellä on fiksuja päättäjiä kun tänne ei tuulivoimaloita tule, mutta kyyjärveläiset idiootit rakentavat omat kumpulan tuulivoimalamyllyt aivan meidän rJalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      2388
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      153
      1613
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      131
      1598
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      1289
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      64
      1287
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      12
      1155
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      249
      1070
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      156
      956
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      58
      869
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      859
    Aihe