Viitasaaren Kokoomus kirjoittelee Seutu-lehdessä Kirkkosaari- työryhmän perustamisesta. Kyseinen rahanreikä putkahtelee noin viiden vuoden välein otsikoihin.
Ei ole nuo Keitelejärven eteläpuolenkaan myytävät tontit suurta ryntäystä aiheuttaneet.
Pitäisikö suunnata katseet vaikka Suomen itänaapuriin, löytyisikö sieltä hyviä tontinostajia?
Sekoomus haikailee Kirkkosaareen!
4
224
Vastaukset
- Saarijärven.perukoilta
Tuttua porukkaa vilahtaa tarinassa ja jutut muistin virkistämiseksi.
Onneksi Saarijärvi selvisi tuosta rysästä kuivin jaloin.
Taisi käydä näihin aikoihin kiinnostuneita myös Kirkkosaaressakin
https://www.youtube.com/watch?v=IzWsl2pa7E0
https://www.youtube.com/watch?v=CCs88Ot_1LI - Idän.kauppaa
Näitä sinisilmäisiä kuntajohtajia ja hölmöjä kuntapäättäjiä on Keski-Suomi pullollaan. Ei tarvitse kuin salkku käteen ja lierihattu päähän. Sitten tärkeän näköisenä kunnanjohtajan puheille. Vielä hankesuunnitelmaan iso nippu paperia ja tekstiä kaikkea hölynpölyä maan ja taivaan väliltä. Läpi menee kuin häkä päähän. Hyvä esimerkki tästä on tuo leirintäalue- kauppa Saarijärveltä. Voi herran pieksut!
- Jep.jep
Nyt menee Viitasaarella lämpö ja vesiyhtiö Jyväskylään. On se kova kauppamies tuo Kinnunen.
- ViitasToverit
Natolle sopiva tukikohta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1776764Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1153204Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1041895- 191689
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am641676Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.11569"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?381556Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m151363Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111320- 651265