olen kuuro,kuuroutunut oikea termi. miettinyt viime aikoina kuinka jotkut yhteisössämme käyttäytyy kuin tämä olisi uskonlahko ja sitä olisi kiihkomielisesti suojeltava. väärä uskoiset kirotaan suohon ja lääkärit on vääriä jumalia.
antakaa nyt hyvät ihmiset olla! ette te kaikkea käsitä ja ymmärrä,eikä ole tarvekkaan. ei ne sisäkorva jutut ja aivorunko systeemit teidän asemaa alenna. pitäkää huoli omista asioista ja katsokaa ikkunasta. ulkona paistaa aurinko ja elämä on ihanaa,ei kannata synkistellä.
kohdelkaa toisia,kuten haluatte itseänne kohdeltavan.
mielipide
oma sellainen
0
307
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30623Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26568Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17523Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16502