Missäs avataan ensimmäisiä ensilumenlatuja ?
ensilumenladut
18
622
Vastaukset
- vieläeipääse
Tahkovuori on luvannut levittää lumia tulevalla viikolla.
- PALLOMAHA
Vasta nuo avajaiset ovat 10.10, muualla pääsee jo aiemmin
- Äläusonettiin
Eipä päässyt Kivikkoon halliin hiihtämään, vaikka google niin väittikin. Ulko-ovi oli auki, vaan halli on suljettu.
- joluonnonlumella
lainaus iltalehestä näin aamusella; Tuli pyörittyä kolome viikkoa Euroopassa siellä sun täällä eikä sattunut edes Ramsaussa kelit kohilleen, mutta Ylläs ei petä koskaan! 🤷🏼♂ Soitto Ylläksen suksigurulle Haaviston Teemulle joka tuumasi ”sole mikhään, kyllä mie sulle lavun tehen”
- kohtapääsee
Saariselällä voi jo hiihtää, mutta latuja ei ole, tasoitus kesken
- eihyvältänäytä
Ensimmäisiä ensilumenlatuja on jo suljettu
- SiiriHavukoski
Kontiolahden jäädytetty latu toimii valtaosin kaikilla keleillä ja ainoastaan vesisade se vaikuttaisi sohjoksi muuttavan ja pilaavan. Ollut auki jo n kuukauden. Hiihtoseurana tänä viikonloppuna mm Venäjän ampumahiihtojoukkue joten tälläisellä peruskuntoilijalla hieman olo kuin latukepillä mutta ei haittaa..
- kohtaladulle
Eikös siellä ollut ekat pitkät kisat viikonloppuna ?
- Anonyymi
Miten 2019, ennättääkö Vuokatti taas ensimmäisenä ?
- Anonyymi
Kontsalla on jo 10 cm lunta
- Anonyymi
Rukalla on säilölumilatu auki. Lentokeliä pukkaa, luisto on mahtava.
- Anonyymi
Luonnonlumiladuista Ylläs oli taas Ykkönen
- Anonyymi
Imatralla avajaiset tänään, siitä sitten tykkikisoihin Muonioon.
- Anonyymi
Paljon on yläkolmosella väkeä ja moni on loppuviikon Muoniossa.
- Anonyymi
Äkäslompolossa jo nyt lunta enemmän kuin vuosi sitten joulukuun lopussa. Latua auki jo 100 km, ainakin kohta.
- Anonyymi
Joko PK-seudulla on aloitettu lumenteko ?
Miksi missään ei ole säilölumilatua, hiihtäjiä piisaisi ?- Anonyymi
ei kiinnosta PK-seudun päättäjiä. Pistäis nostaa perse penkistä ja ajatella. Liian raskasta eikä kukaan voitele, ei jaksa ei.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ei kiinnosta PK-seudun päättäjiä. Pistäis nostaa perse penkistä ja ajatella. Liian raskasta eikä kukaan voitele, ei jaksa ei.
Kyllä säilölumisuunnitelma Oittaata varten on olemassa , mutta Lespoon kunnanhomot alkoivat pihistellä. Vaatii taas Kaunaisten mukaantulon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka343534- 113218
- 1422962
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032635Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742615- 441435
Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61338Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3971148Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos501053Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6900