Öljykrematorio Kehä III:lla

Tarkisti aina bensan ja lisäsi öljyä:

https://aijaa.com/SrXSZx
25529
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

hirveitä autoja. uudetkin volkkarit kuluttavat öljyä aivan järkyttävästi vaikka joku trolli väitti että ongelma korjattu vuosia sitten, eipäs ollutkaan.

2Äänestä
  • TM kyllä kertoi että uusissa samaa ongelmaa

    TM 19/2017

    1Äänestä

  • Ei ole ongelmia uusien autojen kanssa, turha väittää.
    Toyotan ruostuminen sen sijaan on faktaa ja se on jatkunut jo reilut 10 vuotta ja jatkuu......

    Äänestä

Ja Skoda kauppa käy, kitka kumeilla!

Äänestä
  • Ja velkaiset kuskit ajaa loppuun arvonalennus TDI autot sekä oljytuho tsi tfsi

    1Äänestä

vieläkö lisää näytillä vw autoja?

1Äänestä

Kauheita romuja noi folkkarit, voi jesus sentään!

1Äänestä
  • TDI ja TSI myynti pysähtynyt?

    1Äänestä

Meillä on Chrysler Sebring vm.06, ajettu 230tkm ja Audi A6 vm.12, ajettu 68tkm. Sebring on huollatettu säännöllisesti ja kulkenut tosi huolettomasti kokoajan, kun taas Audimme on kanssa huollatettu merkkikorjaamolla ajallaan, mutta vikoja tulee vaan usein esiin ja ovat yleensä kalliita sellaisia. Moottori vaihdatettiin takuuseen reilut 40 tkm ajettuna, automaatti korjattu kahdesti, kun tuli jotain tunnistin häikkää. Kolmesti Audi on jättänyt tienpäälle ja ei se luottamusta kyllä lisää, eli en kyllä lähde ainakaa pitempää matkaa sillä ajamaan, vaan otan Jenkin aina pidemmillekkin reissuille mukaan. Kun Audi ostettiin, niin kaverit sanoivat että nyt sulla on oikee laatu preemiumi alla, eikä mikään surkee Jenkkilotja. Nyt kun noita autoja vertaa keskenään, niin Jenkki on kyllä se oikee laatu preemiumi ja toi Audi se onneton laatua vaillaoleva lotja.

1Äänestä

neljä litraa tuhannelle kallista moottoriöljyä on aivan hyväksyttävä kulutus merkkiliikkeen mukaan, 29€/litra öljykulut lisätään polttoainekuluihin niin avot, halvemmaksi tulee ajaa wartburgilla eikä kulu kuin litra kaksitahtiöljyä tuhannelle.

1Äänestä
  • Wartburg olikin Audiin verrattuna edistyksellinen.

    Äänestä

Mikä liike rovaniemellä korjaa VWaudi öljytuhot

kuulee väkisinkin vihaisista omistajista

Äänestä

Kyljessä hauskat tekstit.

Äänestä

hyshys skoda samavw

Äänestä

Laakkonen luopuu?

Äänestä

Suomessa häviää kymmenentuhatta tonnia vuodessa öljyä jonnekkin. Mitkä sitä mahtaisivat polttaa luvattomasti? Voisin kyllä arvata.

Äänestä

Voiko urpompaa merkkiä enää olla, AUDIIIIIIIIIIIIIII!!!!

Äänestä

Audi - edistyksellistä tekniikkaako? Onko öljypoltinkattila pellinalla edistyksellistä.

Äänestä
  • skodassa sama pata porisee

    Äänestä

AIvan mahtavaa kun noita TFSI quattrolla saa niin edullisesti ja pienellä panostuksella siitä saa luotettavan ja mahtavan auton 300 hv/400 Nm. Tuollakin jo ehtii.

Äänestä
  • mitäpäs ne 10000e remontit jokavuosi rahamiehillä haittaa

    ajavatko tojotalla sillaikaa kun auditvw pajalla?

    Äänestä

Audi on öljynsyöjä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


dfdfdsfdsfa kirjoitti:

Tarkisti aina bensan ja lisäsi öljyä:

https://aijaa.com/SrXSZx

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu