Unelmaloma joulukuussa?

Vinkkivitonen

Nyt olemme pari kertaa olleet Costalla Marbellassa joulun, sää on sattunut suosimaan, mutta molemmilla kerroilla juuri lähtömme jälkeen on keli muuttunut epävakaiseksi. Jos lomaa on yrittäjillä vain 2 viikkoa vuodessa, ei sitä mielellään vietä sateessa. Sen voi kokea joulukuussa Suomessakin.

Mihin siis mennä? Miehen sydänvian vuoksi emme voi lähteä pitkille lennoille, joten max 6 tunnin lennoilla pyrimme lentämään.

Mikä olisi hyvä vaihtoehto joulukuussa? Mielellään myös suositusta hotellista.

Matkallamme haluamme pääasiassa nauttia auringosta, levosta ja nukkua hyvässä hotellista ja syödä hyvin, ulkoilla ja kerätä voimia.

2

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miettijätär

      Jos varmaa lämpöä haluatte niin 6 tunnin maksimi lentoaika sellaiselle on mahdottomuus. Jos lentoaikaa voisi pidentää muutamalla tunnilla niin vaihtoehdotkin lisäänyy.. Dubai, Goa, Gambia tulee nyt ensimmäisenä mieleen.

    • kaunismeri

      Egypti tai Israel/Eilat(Jemen?). (En tiedä kauanko esim cheycelleille tai mauritiukselle lentää? ). (En tiedä esim Marokon turvallisuus tilannetta tällä hetkellä?.Tai hm Tunisia?)No Esim Kanarian saarten joku saari?. Madeira?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      143
      2841
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      278
      2548
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      34
      1502
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      38
      1484
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1212
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1163
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1075
    8. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1053
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      317
      935
    10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      60
      922
    Aihe