Nyt olemme pari kertaa olleet Costalla Marbellassa joulun, sää on sattunut suosimaan, mutta molemmilla kerroilla juuri lähtömme jälkeen on keli muuttunut epävakaiseksi. Jos lomaa on yrittäjillä vain 2 viikkoa vuodessa, ei sitä mielellään vietä sateessa. Sen voi kokea joulukuussa Suomessakin.
Mihin siis mennä? Miehen sydänvian vuoksi emme voi lähteä pitkille lennoille, joten max 6 tunnin lennoilla pyrimme lentämään.
Mikä olisi hyvä vaihtoehto joulukuussa? Mielellään myös suositusta hotellista.
Matkallamme haluamme pääasiassa nauttia auringosta, levosta ja nukkua hyvässä hotellista ja syödä hyvin, ulkoilla ja kerätä voimia.
Unelmaloma joulukuussa?
Vinkkivitonen
2
173
Vastaukset
- miettijätär
Jos varmaa lämpöä haluatte niin 6 tunnin maksimi lentoaika sellaiselle on mahdottomuus. Jos lentoaikaa voisi pidentää muutamalla tunnilla niin vaihtoehdotkin lisäänyy.. Dubai, Goa, Gambia tulee nyt ensimmäisenä mieleen.
- kaunismeri
Egypti tai Israel/Eilat(Jemen?). (En tiedä kauanko esim cheycelleille tai mauritiukselle lentää? ). (En tiedä esim Marokon turvallisuus tilannetta tällä hetkellä?.Tai hm Tunisia?)No Esim Kanarian saarten joku saari?. Madeira?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302796Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081817Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171800- 171414
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si721290- 241245
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431178Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?761131- 311008
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa97997