Sponsoroimalla voi tutustua nuoriin tytteleihin Suomessa. Pääkaupunkiseudulla kalliimpaa ja muualla halvempaa. Ex-vaimon leuat louskuu kuin popcornia syödessä, kun nouset autosta 20 v fitnesbimbon kanssa. Nämä tytöt kertovat muille että kyse ei ole seksisuhteesta vaan herrasmiesten avusta. Hahahahaha ha ha hah! :) Kokemusta on. Jotkut vakiintuneetkin sponssitytön kanssa.
https://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksiartikkelit/bc07cef1-6785-4729-b708-8d0b9070b03e_rk.shtml
Jos Pattayan matkaan menee kuukaudessa 6000 euroa, niin sillä rahalla saat Suomesta puoleksi vuodeksi oman pikku pissiksen tai opiskelijatytön. Kuusi kertaa halvempaa siis aikaan ja rahaan nähden. Turha sanoa että tarvii Pattayalle lähteä maksullisten naisten vuoksi, kun niitä on Suomikin täynnä.
https://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksiartikkelit/bc07cef1-6785-4729-b708-8d0b9070b03e_rk.shtml
Jos Pattayan matkaan menee kuukaudessa 6000 euroa, niin sillä rahalla saat Suomesta puoleksi vuodeksi oman pikku pissiksen tai opiskelijatytön. Kuusi kertaa halvempaa siis aikaan ja rahaan nähden. Turha sanoa että tarvii Pattayalle lähteä maksullisten naisten vuoksi, kun niitä on Suomikin täynnä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pari kommenttia lehdestä
Jos sinua kiinnostaa seksitön suhde naiseen joka ei välitä sinusta tai kunnioita sinua ja jossa palaa helkkaristi rahaa, mene naimisiin niin kuin me muutkin.
49v kaveri meni juuri naimisiin 24 vuotiaan sokeriprinsessan kanssa ja hyvin menee. Onnea heille! Ilmaisia suhteita ei ole. Aina niissä joku hyötyy ja hyvästä suhteestä hyötyy molemmat. Sillä ei ole väliä onko se rahaa, rakkautta, mainetta, kunniaa, turvaa, seksiä vai mitä. Pitää saada ja antaa molempien.
Rahalla saa ja hevosella pääsee
____________________________________________________________________________________________________________
Kyllähän se siltä näyttää että perinteinen avioliitto on tulossa tiensä päähän. Yhä nuorempina vaurastuvat tai köyhtyvät ihmiset eivät jää katselemaan toisiaan alkuhuuman jälkeen, kun aina on halukkaille parempaa tarjolla ja uskollisuuksiin ei voi luottaa.
Miksi massimies tyytyisi vanhaan kurppaan, joka ei enää edes välitä?
Kysymys:
Miksi vanha kurppa ei välitä massimiehestä, onko mahdollista että siihen on jokin syy?
No vaikka 20 vuotta saman naaman katseleminen on aika hyvä syy. Kurpalla voi olla alemmudentunne ettei riitä ja alkaa kiukkuamaan ja etsimään Jarmoa Tinderistä. Riittää että toinen kyllästyy ni se oli sitten siinä. Ei kukaan jaksa mielistellä mitään hapannaamaa.
Ihmiset muuttuu lyhyemmässäkin ajassa ja huomaa ettei tää ollukkaan se mun juttu. Syitä on yhtä monta kuin ihmisiä. Dumppasin juuri kolmekymppisen yh:n kun en jaksanut katsella kun antaa 7 vuotiaalle pojalleen kaiken periksi ja uhmakas vedättävä poika on siellä perheen pää ja kuningas. Kun poika kasvaa hän huomaa että äitiä ei tarvi kunnioittaa koska tällä ei ole omaa tahtoa. Siinä sirkuksessa en ole messissä.
"Ikuisesti yhdessä" kuulostaa painajaiselta tai kaappausdraamalta nykyään. Lähestymiskielto sellaisille.
Amalia vain esittää... Todellisuudessa roikkuu täällä 2010:n perässä 24/7.
Läskien ja häviäjämiesten juttuja taas
ja kaikilla on kivaa
https://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksiartikkelit/59c9f124-4542-4ce1-843d-72dc933eb333_rk.shtml
”Tienaan tosi hyvin ja mielelläni sponssaan hieman sokeriprinsessaani”
”Minulla on kolme sugardaddya. Yksi maksaa vuokran ja sähkön joka kuukausi, toinen ostaa kaikkia kalliita kivoja lahjoja ja maksaa autolainan lyhennystä ja kolmannelta saan käteistä käyttörahaa ja rahaa laskuihin.”
”Mielelläni sponssaan sokeriprinsessaani
Tienaan tosin hyvin ja mielelläni sponssaan hieman sokeriprinsessaani. Johonkin ne rahatkin on tuhlattava, kun ei niitä mukaankaan täältä saa. Lisäksi ikäiseni naiset ovat varattuja, yksinhuoltajia, eivät ole pitäneet ulkonäöstään huolta tai muuta vastaavaa.
Sokeriprinsessani on iloinen, kaunis, elämänmyönteinen ja hehkuu nuorta elinvoimaa. Tuollaiset positiiviset asiat tarttuvat ja tunnen itsenikin nuorekkaaksi. Järjestely tulee myös huomattavasti halvemmaksi kuin avioliitto kaikkine lieveilmiöineen. Avioerosta puhumattakaan. Siitäkin on kokemusta ikävä kyllä. Tämä on itselleni ehdottomasti paras ratkaisu nykyisessä elämäntilanteessani. Muut tehkööt ja ajatelkoot mitä haluavat, se ei minua kiinnosta.”
Kaveri puhuu täyttä asiaa, ihan samoista syistä itse harrastan Pattayn matkailua.
kuksa nurin?