Halvat ulkomaanpuhelut

pekkapuupaa

Moro !
Onko jollakin kokemuksia ulkomaanpuheluista niin, että osais kertoa mikä on halvin keino soitella kaverille Espanjaan? Onko jollakin liittymäoperaattorilla jotain halpaa ulkomaanpuhelujuttua, vai miten pystyisi soittamaan edullisimmin?

Kiitoket..

14

41113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sko

      ota skype

    • Saunoja
    • Soitto saksaan 0,09e/min
      • pankkiiri

        Tietääkö joku, onko ulkomailta Suomeeen soitettaessa
        esim. Brasiliasta, operaattoreiden hinnat nuo samat kuin Suomesta ulkomaille soitettaessa?


      • *hih*

    • varmaan jo tiedät tämän

      Tietysti asennat tietokoneellesi Skypen (www.skype.com), ja soitat siitä.
      JOs haluat, voit ostaa puhumisen helpottamiseksi myös "luurin", näyttää kännykältä, niitä saa esim. Verkkokaupasta.

      Ja puhelut ovat ilmaisia.

    • iLJA123
      • Dureh

        Teleale.com on toiminut jo yli vuoden rupeaman täysin moitteetta niin puheluiden kuin laskutuksenkin osalta - suosittelen!


    • MayMyo

      Minä käyn aina www.hotcom.fi. Se on helvempi kuin teleale ja Globetel. Linjan yhteyttä on myös hyvä.

    • nikkimann
    • Ulkomaanpuhelut

      Halpa tapa soittaa ulkomaille: Monet pitävät yhteyttä Skypen kautta - mutta jos et jaksa tai et halua asentaa koneellesi sitä, mitäs sitten? Ulkomaanpuhelut kuitenkin maksaa jonkin verran, tai ainakin ovat ennemmin maksaneet.
      Jo 90-luvulla alettiin kehittää ns. VoIP puheluita, mutta ei ne koskaan tulleet oikein kaikille saataville, koska operaattorit eivät keksineet hyvää keinoa tienata sillä tavalla. No nyt on sitten saatavilla keino, jolla voi jokainen soittaa tavallisella puhelimella kaverilleen, sukulaiselleen ilman ulkomaanpuhelumaksuja. Homma toimii siten, että se soittaja että vastaanottaja ottavat yhteyden oman maansa "puheluhubiin", joka sitten yhdistää puhelut VoIP:in avulla keskenään ja soittaja ja vastaanottaja maksaa vain tavallisen paikallispuhelumaksun!
      Kokeilin juuri itse tuota palvelua, ja kyllä se toimii - ok, siinä pitää vähän odotella välillä että puhelu yhdistyy mutta voit samaan puheluun kutsua sitten myös muita sukulaisia - SAMALLA hinnalla. Jos et usko niin kokeile itse tai haasta tietoni! Lisätietoja tuosta palvelusta löytyy täältä: www.voicebridge.eu - suomeksi siellä ei kuitenkaan valitettavasti ohjeita vielä ole, mutta muutamalla muulla kielellä kyllä ja suomeksi jossain vaiheessa varmaankin. Kokeileppa ja kerro miltä tuntui, tai onko sinulla jotain tällaista säästöä vastaan?

    • VoiceBridge

      Jos sinun tarvitsee soitella paljon ulkomaille tiettyjen ihmisten kanssa, ja et halua käyttää esimerkiksi Skype-ohjelmistoa tai haluat puhua tavallisesta puhelimesta tavalliseen puhelimeen ja tarvittaessa vielä lisätä ihmisiä samaan puheluun - kannattaa kokeilla VoiceBridge.eu:n palvelua. Siinä maksat vain paikallispuhelumaksun eli soitat 09-numeroon josta puhelu yhdistetään haluamaasi maahan netin yli ns VoIP puheluna ja vastaanottaja maksaa toisessa päässä myös vain paikallispuhelun.....
      Eli siis tällä tavalla saadaan aikaiseksi oikeasti edullisia ulkomaanpuheluita. Tuolta sivustolta löytyy yksinkertaiset ohjeet eli nuo puhelinnnumerot sekä ohjeet miten voi lisätä toisia ihmisiä samaan puheluun.

    • Ominal

      Paras on Vectone prepaid kortti. Tosi halpaa

    • Sirpanmies

      Suomessa halvimmat ulkomaanpuheluhinnat tarjoavat ainoastaan НОТСОМ ja Finntele.fi. Kummallakin on suomenkielinen asiakaspalvelu ja luotettavat yhteydet.
      Joku Sonеrа tai Dnа laskuttaa sitten satakertaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe