Metrossa repee, mitä mä teen?

Rehellisesti sanottuna mä olen keski-ikäinen setämies. Tykkään katsella teini-ikäisiä julkisissa paikoissa. Metron rullaportaat on hieno paikka. Siinä saa katsella tyttöjen pakaroita alaviistosta. Tänään aamulla laskin sen teinin menee edelläni portaisiin. En ollenkaan että olisin herrasmies vaan nähdäkseni sen pakarat. Metron tasanteelta ylös kauppakeskukseen. Siinä mä tuijotin kolme askelmaa ylempänä olevaa kiinnostuksen kohdetta. En sitä kiellä.
Äkisti tajusin sen farkkujen oleva halki. Ei sieltä takaa vaan alempaa keskeltä. Sieltä reisien välistä minne mun katseeni oli porautunut.
-
Mitä mun pitäisi tehdä, olisi pitänyt. Olisiko pitänyt sanoo sille jotain. Ei varmaan kiva kun kaverit huomaa koulussa. Mut onko se kivempaa jos setämies sanoo että sulla on punaiset pikkarit?

5

430

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varmaankivanäky

      Oishan tuosta voinnu jotenki asiallisesti (tai huumorillisestI) mainita. Tosin ujohkona miehenä tuskin olisin itsekään viitsinyt :D

      • Tilanne meni niin nopeasti ohi. Mietin tuota huumoria itsekkin. En tiedä miten teini olisi suhtautunut keski-ikäisen miehen huumori avaukseen.
        Eniten minua vaivasi meidän ikäero. Ehkä se ei olisi häntä vaivannut ollenkaan. En tiedä.


    • Anonyymi

      Ilmat on taas sitä luokkaa että häiritseekö teinit tuijottelevat setämiehet?

      • Hyvin muotoiltu


    • Toihan on uusi muoti-ilmiö

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      104
      1243
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      868
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      626
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe