Paha haju?

Kunillantie7

Mun ylä kerran naapuri väitti et mulla ois esinahan alla möhnää ja rouvalla ulko synnyttimessä joku tulehus. On kuulema karmee haju kun parvek keella istutaan, etenkis kesä helteellä.
Meillä on kolme kakaraa, saunaan kerran viikossa. Onx se naapuri joku homekoira tjsp? Jos ny pikkusen töhnää tirskuu pelivehkeist parvekkeel, ni ei se ny tommosen riidan aihe oo.
Panis ite tommost kiero silmäst hirviöö ni ois ihan hiljaa. Myö asutaan Kunillan vääken 7 Lahjasalo fattan asunnos. Oome työttömii.

9

466

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • GunillankallionRahamies

      Niinpä olette. Eikä mikään ihme.

    • KunillavääkeninHippi

      Mie puunasin Teroni ja kierosilmäakan Pinpan Domestoksella ja CillitBangilla. Ny ei haise parvekkeella enää, iham heti.

    • Pesulla

      Paha haju kertoo tulehduksesta esinahassa, näin olen ymmärtänyt. Käyhän pesulla.

      • exdoctor

        Kyllä nyt on kyseessä pitkälle edennyt kuolio. Siksi ehdottaisin pikaista amputointia, jonka jälkeen tilalle voitaisiin juurruttaa vaikkapa sian saparo rekvisiitaksi amputoidun ja menetetyn siemenlingon tilalle.


      • KunillavääkeninKiljuset

        Enhän mie tätä pilii enää tarvi muuhumkum kusemiseen. Toi kierosilmähirviölumppu on mun siemenist jo synnyttäny kolme keharivesipäätä (osa kakkosen kautta alullepantui), joten nyvvaan ranteet auki ja oottaan paratiisii, ja fattarahat tulee tilille. Tääl Kunillantiel on saatanallinen meteli kum tää ääliölauma siirtyy johomkin.


    • KunillaVääkeninImpo

      Tolla kierosilmäsynnytyskoneel on jotain toukkii siin hirviöpimpussaan. Ne on n. sentim mittasii vikkeläjalkasii sokeritoukan olosii mut isonpii. Ei siin paljo pili jöpötä kun toukat munii pinpassa. Ei kyl just muuteskaa, mut ny ei ainakaa. YÄK.
      Pitäskö se laittaa johonki tuholaissaunaan niinku koirat tms? Mut se hajukin on hirvee jopa parvekkeel.

      • mfkloy

        Hyi helvetti.


    • KunillaVääkeninImpo

      Mie tesinfoin sen pinpan CillitPankilla ja kuumal vedel, ja sit vuode nvaihtees tarkastan tähtisadetikul vieläks niit toukkii om siäl. Jos om, nii lähetän sen Puhoksen ostarille kiärrätykseen. Kaneelitkin om hykieenisempii kun toi kiarosilmä synnytys kone.

      • Anonyymi

        Käytäppäs Suavee ja tärpättiä limettinä, niin saattaa hävittää Kupankin teitin yhteisösä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2166
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1757
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      115
      1581
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1296
    5. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1008
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      47
      990
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      905
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      817
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      793
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      60
      768
    Aihe