Parempi Näkö---Luonollisin keinoin...

kitka

Olen kehittänyt ja itse käyttänyt jo vuosi kausia Slimien Lihasten harjoitus ohjelmaa jolla silmien lihaksia vahvistetaan näkemään paremmin. Idea on alun perin Amerikkalaisen William Batesin kehittämä jo 1920 -luvulta jonka aiheesta kirjoittamasta kirjasta keräsin parhaat harjoitus ohjelmat omaan harjoitus ohjelmaani ja käytttööni. Ohjelma pitää sisällään silmien lihasten venytyksiä ja muita tehokkaita harjoitteita ja hierontaa ja silmä joogaa. Lisäksi ohjelma pitää sisällään silmien hyvän näön kannalta elämän ohjeita ja ravintosuositukset jotka tukevat silmien näön paranemista ja niiden hyvinvointia.Tämä kaikki on Amerikassa ja Kiinassa erittäin suosittua ja mm. Amerikassa on yli 3000 yksityistä klinikkaa joissa koulutetut lääkärit opettavat näitä metodeja eli luonnollisen näön parannus tekniikoita ihmisille ja Kiinassa mm. jo koululaisille ala-asteella opetetaan silmäjoogaa.
Täällä Suomessa kaikki tällainen toiminta on ihan olematonta vain mm.Kalevi Karmitsa on toiminut tällä alalla ja parantanut mm. oman näkönsä näillä harjoitteilla ja hän on kurssimuotoisesti opettanut näitä tekniikoita ihmisille mutta nyt hänkin on jo eläkkeellä.
Harjoitus Ohjelmaani ja sen hintaa voi tiedustella sähköpostilla : [email protected]

3

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leeena62

      Olinpa ollut ajattelematon, kuten varmaan moni muukin täällä ja pessyt aina silmälasit astianpesuaineella. Tilasin www.optiikka.net kautta ihan loistavaa silmälasienpuhdistusainetta! Eipä ole enää fairy kalvoa linssissä. Vahva suositus !

      • lukulasienkäyttäjä

        Kaikista optikkoliikkeistä saa näitä puteleita, ei tarvitse netistä tilailla.
        Sitä paitsi, optikko kyllä neuvoi pesemään haalealla vedellä ja laimennetulla astianpesuaineella...


    • hupaisaa

      Eihän silmiä liikuttavilla lihaksilla mitään näkökykyä ole!! Hah hah

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7383
    2. Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata

      Manneja, vaiko matuja?
      Mikkeli
      78
      4903
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4799
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4218
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      2998
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2629
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2531
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      46
      2176
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2171
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1810
    Aihe