Ruutanan onginnan II SM kisa

Koordinaattori

Oletko kiinnostunut onkikilpailusta?

Järjestämme järkestyksessä 2. ruutananonginnan SM kisat 11.06.05 Virtain Vaskivedellä.

4

898

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • GätsöFisu

      Löytyykö esimerkiksi wbbi-osoitetta, mistä löytyisi lisää tietoja? Ja missä päin tuo rutakko tarkalleen ottaen sijaitsee. Eikös siitä ollut juttua EVÄ-lehdessäkin joku numero sitten?

      • Koordinaattori

        Nettisivut on par'aikaa tekeillä, ilmoitan osoitteen tänne heti kun ne on julkaistu. Yhteistiedot ja sijainti sekä myös tietoa viimevuoden kisasta löytyy osoitteesta www.vaskivesi.fi ja sieltä klikataan vaskivesipäiville. Juttu viimevuoden kisasta julkaistiin Erä-Lehden numerossa 9.


    • Koordinaattori

      Kisat lähestyvät ja vielä ois tilaa joukkuekisassa sekä yksilökisassa. Asiasta kiinostuneet voivat kysellä lisätietoja sähköpostitse, [email protected], tai tällä palstalla.

      Aurinkoisia onki-ilmoja kaikille.

    • nii häh?

      Miten niitä ongitaan, tai siis millä? Tarvitteekos sinne jonkun kalastuskortin kun oon täysikänen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3491
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      3006
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      74
      2486
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2379
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      56
      2305
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      17
      2281
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      116
      2254
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2175
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      33
      1705
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1676
    Aihe