Oikeutta heikossa asemassa oleville!

herätkää

Olen vahvasti sitä mieltä, että Isoonkyröön on saatava työttömille ja juopoille kunnolliset lämpimät tilat. Viime sunnuntaina näin, kuinka joku joi pussikaljaa taivasalla. Miesparka. Tämäkö on sitä tasa-arvoa?

5

404

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kluk

      Pirun oikea mielipide! Nuorille puuhataan aina harrastetilaa jossa saa kitata äipän ostamaa mäyrää mutta ei näille kelkasta pudonneille mitään.

    • valaistuneitako

      No voi hyvä tavaton.
      Onhan se myynnissä kirkkoherranvirastotalo, sinne vain sieltä löytyy huoneita yllinkyllin.(korjaa vain vintin homeet pois)
      Sitten on vielä seurakuntatalokin, ihan onnenomiaan, tyhjillään. Kukaan ei siellä pidä kun äitienpäivä lounaita, ei muuta kuin näille asunnoiksi,kun vieressästä löytyy kirkko voi vaikka juominkikin jäädä vähemmälle ja valaistus tulla elämään. EU:lta kovetut tukiaiset hankkeeseen, niin että siitä riittää vuokriin, ruokaan ja Yms.. vuosiksi vuoksiksi eteenkin päin.

    • Pussihousu

      Onhan tuossa jokivarressa vanha koulukin, eikös sitä myyty eurolla joku vuosi sitten. Siellä olisi oiva köllötellä ja miksei keiteläkkin, reilun kokoinen veskikin jo tuotu pihamaalle,

      No, taitaa olla liian kaukana keskustan rientopaikoista, kuhan ehdotin, tyhjänähän tuo kait muuten.

    • Halitulihalla

      Ei taida kukaan ihminen toisestansa välittääkään nykysuomessa.

    • axl

      Vaalit taas tulossa ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2495
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe