EREKTIO LÄHES NOLLA

POTENS

On tässä vuosien aikana ollut ongelmaia tuon seisokin kanssa, nyt lähes nolla. ikää on 50.v ja risat en harrasta parisuhteita enkä sidoudu en kaipaa sitä panoja vaan. nyt ei onnistu mikään tussu tai tumppu ei seiso. olen käyttänyt erektio lääkkeitä viagrata ja sama se eli sindenafiiliä ei hyvä karmeat sivu oireet. minut on ympärileikattu lääketieteellisistä syistä n.3.5kk sitten sain toipumis aikana aamu erektion usein sen jälkeen käyrä alkoi laskea ei seksi millään muotoa ei käsi , pimppi onnistu muuta en haluakkaan. mitä teen olen kokeillut muse 500mgkr ei värähdä samoin viimmeksi vitaros 3mgr ei mitään. onko enää toivoa vai pitääkö jo sovittaa köyttä kaulaan. lääkärille on tk.sa aika joulukuussa jolta en paljon odota jos ei urogologille passita. mikä auttaa vai onko toivoa vastatkaa asiallisessti tiedän olevani impo ilman vittuilua. APUA

2

393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • emäjopo

      Yksityiselle vaan ja sieltä etsit urologin. Miksi tuollaista pitää viivyttää julkisen pitkissä jonoissa?
      Kustannuksia tulee varmaan 60-100€. Jos ei tuohon ikään mennessä budjetti tuollaista kestä, niin köysikauppaan sitten.

      Niin, verikokeista testosteroni ainakin, urologi tietää mitä mitataan. Jos on vähänkään alempana, niin Sustanon kannattaa kokeilla ennenkuin alkaa aivolääkityksiä katselemaan.

      • testosukko

        Julkisen puolen kanssa on turha voimistella.
        Tuo testotason määritys on jatkon peruste. Korvaavia vaihtoehtoja on useampia. Pitkävaikutteisesta Nebidosta päivittäiseen geeelaulseen.

        Ärsykepuoli on tärkeää ainakin minulle. Pitkäaikainen elinkumppanini tietää oikkuni ja "ON" toimet. Vieraan kanssa en voi kuvitella syntyvän mitään paitsi nuoret ammattilaiset joissa niissäkin on huimia eroja.

        75v ikäisenä en ole enää mikään automaatti mutta testot ovat hyvässä tasossa ja edellä mainitsemissani puitteissa homma toimii. Ammattilaisen kanssa yksi tunti ja kaksi laakia. Ikäluokkani elinkumppanin kanssa latautumisaika vähintään 2 tuntia, käytännössä vuorokausi, todellisuudessa kumppanini määrittämät kolmisen vuorokautta.

        Olen käyttänyt 9 vuotta lääkärin ohjeiden mukaan Testogeeliä ja Tostrania.
        Mitään sivuvaikutuksia ei ole ilmennyt enkä tarvitse varsinaisia potenssilääkkeitä.
        Kuntoilen melkoisen napakasti ja olen raitis.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      43
      2484
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      49
      2053
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      9
      1986
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      50
      1712
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      140
      1465
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1136
    7. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      68
      925
    8. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

      Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
      Maailman menoa
      119
      908
    9. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      62
      903
    10. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      67
      896
    Aihe