Missäs tämä juoruakka on nykyään onko vielä kyttänä ?
Lokakuussa 2014 Kiukkonen tuomittiin sakkoihin luvattomasta tietojen urkinnasta. Hän oli katsellut salaisia tietoja ilman virkatehtäviin liittyvää syytä sekä välittänyt niitä rikoksesta epäiltynä olleelle tuttavalleen. Käräjäoikeuden mukaan Kiukkonen syyllistyi kahteen henkilörekisteririkokseen ja kahteen virkavelvollisuuden rikkomiseen. Lisäksi Kiukkosta epäiltiin virkavelvollisuuden rikkomisesta, kun hän oli virkapuvussaan vieraillut Helsingin vankilassa tapaamassa huumerikoksista tuomittua MC Cannonball -moottoripyöräjengin jäsentä. Rikosepäilyn mukaan kyse oli yksityisestä tapaamisesta
Julkkiskyttä Marianne Kiukkonen
16
3127
Vastaukset
- sörkan.sälli
Eipä ole ainakaan Kallion kaduilla näkynyt kuten aikoinaan.
- SS.Obersturmfuhrer.88
Oho. Luin vahingossa että juutalaiskyttä Marianne Kiukkonen...
- lapin.poliisit
Wikipedian mukaan naisella näyttää olevat tiiviit yhteydet Suomessa toimiviin venäläismielisiin.
- Mustapartainenmies
Omien sanojensa mukaan oli valmis rikkomaan lakia rikollista suojellakseen.
- Sellasta
Pyörii rikollisporukoissa.
- hähähähähähähähääää
Marianne Kiukkonen vaati että muukalaisten tekemiä raiskausrikoksia olisi tutkittava.
Se ei poliisijohdolle sopinut.
Kaikki voimat poliisissa on nyt keskitetty viharikosten torjuntaan; se on ykkösprioriteetti.
Toki on muistettava ettei ole rikollista olla vihainen ja siitä kertoa. Poliisi ei vielä tätä tiedä. - juhuhuhuuu1984
Tosiaan, tunteet ei vielä ole kiellettyjä, eikä niitä voi koneet (ainakaan suoraan) paljastaa Suomen poliisikaan, kuten tapahtui mm. Orwellin "1984" kirjassa ajatuspoliisien aikana.
Siltikin olisin varovainen poliisinakin olemaan näyttäämään tunteitaan tai esiintymään isommalle yleisölle esim.tv:ssa tai luritella muinaisia rakkausvärssyjä huoltoasemien pihoilla. Ne vaan voidaan, ja usein lopulta kuitenkin tulkitaankin väärin, ja minkäs teen sitten SINÄ POLIISI SIELLÄ, kun joudutkin itse niihin kuulusteluihisi??!! - GoneIn60Hours
"Jonathan, what have y done" ... kertoo jotain.
Ja ihan oikeassa elämässä. - GoneIn60Hours
Niistä 90-luvun alun lyijykynä taikatempuistako nää elokuvien feTISSIT on tullut? Aika ruma tapahan se oli tuhota orastava avioliitto ... "Mä voin näyttää hyvän vihkisormuksen katoamis taikatempun, sormus jyijykynään ja viuh! Sinne lensi pitkin täpötäyden ravintolan kattoon" Ei taatusti löytynyt.
Suosikki. Aivan järkyttävä -ihanaa! - Anonyymi
Marianne Kiukkosen aiheuttama kuolemantuottamus onko lisätietoa ?
- Anonyymi
Lokakuussa 2014 Kiukkonen tuomittiin sakkoihin luvattomasta tietojen urkinnasta. Hän oli katsellut salaisia tietoja ilman virkatehtäviin liittyvää syytä sekä välittänyt niitä rikoksesta epäiltynä olleelle tuttavalleen. Käräjäoikeuden mukaan Kiukkonen syyllistyi kahteen henkilörekisteririkokseen ja kahteen virkavelvollisuuden rikkomiseen. Lisäksi Kiukkosta epäiltiin virkavelvollisuuden rikkomisesta, kun hän oli virkapuvussaan vieraillut Helsingin vankilassa tapaamassa huumerikoksista tuomittua MC Cannonball -moottoripyöräjengin jäsentä. Rikosepäilyn mukaan kyse oli yksityisestä tapaamisesta.
Vuonna 2006 Kiukkonen sai 50 päiväsakkoa kuolemantuottamuksesta ja liikenneturvallisuuden vaarantamisesta, kun hän oli autollaan törmännyt pyöräilevään mieheen. Heinäkuussa 2016 uutisoitiin Kiukkosen olevan jäsenenä rikostutkinnassa olevan MV-lehden suljetussa Facebook-ryhmässä, mutta poliisin mukaan se ei vaaranna tutkintaa.
- Anonyymi
Mutta Marianne Kiukkonen on sentään hyvännäköinen nainen.
- Anonyymi
Ei ole enää poliisina. Irtisanoutui 2014 - 2015
- Anonyymi
Supon emätinpimppi saana nilsson intoilee sankarina instagramissa nauttien saamastaan huomiosta mutta Heidi Foxel ilman jalkoja ei saa haluamaansa huomiota ei ylitä uutiskynnystä vaikka kuinka yrittää. Kuka muistaa vielä julkkiskyttä Marianne Kiukkosta tai Pia kakka Kattelusta-kilpeläistä ?
- Anonyymi
Tämän rikoksia tehneen naiskytän kaikki tietää ulkonäöltään. Veitsiä vaan kurkusta läpi jos ja kun näkyy kaupungilla!
- Anonyymi
Kiukkosesta en tiedä mutta Oulussa on poliiseja joiden kautta on levinnyt viranomaistietoa turvallisuusalan toimijoille joilla on vahvat JR kytkökset. Tämä poliisien lörpöttely on aiheuttanut huomattavaa vaaraa ihmisille, siitä ei ole tietoa että ovatko poliisit lahjottuja vai muuten vain typeriä juorukelloja.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t553793- 332231
- 402104
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171721Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401552Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251492- 801447
- 1411186
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221143Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901115