Markku on renki
Ehdotus
28658
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Ehdottappa sinä sitä kuvausryhmälle!
Minä ehdotin täällä. Joku muu saa ehdottaa kuvausryhmälle.
Se kuvausryhmän porukka on semmoisia tyhmän näköisiä kolvineniä täynnä. Ei semmoisen roskajoukon puheille kukaan alennu menemään.
Heh, kuvausryhmän puupäillä ei pää riittänyt lukea herroiksi asti, niin piti alkaa kuvaajaksi. Ei olisi pitänyt mennä kelkkamäkeen silloin, kun piti läksyjä lukea. Siitäs saitte... tyhmyrit !!
Kiitos asiallisesta kommentista.
ja sinä vissiinkin olet sellainen tv:stä tuttu ihmisroska
Renki on tyhmä kuin vasemman jalan saapas. Tässä maassa on rakennettu maitolaitureita jo 1800-luvulta lähtien. Ei se rengin puupää mitään itse keksi. Varastaa ideat räpellyksiinsä milloin mistäkin.
Miksi pitäisi jotain uutta ja ennen näkemättömiä aina vaan tehdä, kyllähän harrastelijatyöt ovat usein toisintoja
Rengin puupäästä saisi pönttösorvilla tehtyä hyvän telkänpöntön.
Oletko koputtanut Markun päätä? Onko satavarmasti puuta?
Kannattaa mennä paikan päälle ja vaivihkaa kopauttaa rengin päätä. Näin saadaan varmistus tuohon asiaan.
Kumpoo peätä? Puutappinsa suottaapi olla meleko kova.
Ja voep vielä ruiskahtoo siitä erikeeperit kätteen
Tuo Markun Kirjastomuumi on kovasti mummoituneen näköinen. Tuo mummo tarvitsisi kyllä jotain estrogeeniä, ei pelkkä Rengin paneskelu laihalla käärmeellä saa naista hehkumaan.
Hienoa analysointia.
Mistä näitä kirjailijoita oikein tulee?
Puutteenperän yksinäiset ukot ja akat issekseen sontaa työntävät tuutin täyveltä
Me ollaan tarkkasilmäisiä analyytikkoja ja annetaan ohjeita esimerkiksi tässä ketjussa kyseiselle julkkistyrkky pariskunnalle. Ei kololeualla ja nisupullalla ole mitään syytä närkästyä koska ovat itse halunneet tulla näytille ja kertoa miten aviorikos tehtiin ja läheisille tuotettiin pahaa mieltä.
Loistava analyysi! Juuri noinhan se homma meni. Kuten Tuomari Nurmio jo aikoinaan sanoi: "siitä joutuu paholaisen pannuun paistumaan".
""koska ovat itse halunneet tulla näytille ja kertoa miten aviorikos tehtiin ja läheisille tuotettiin pahaa mieltä.""
Bingo!
Odotamme pimeäkameralla kuvattua peitonheiluttelua.
Heh, joo... rengillä tuskainen körttiläis-irvistys naamallaan ja rispaantunut hattureuhka päässään, kun jyystää vitivalkoista albino-muumia niin, että 50 mature-muumilla kuumat aallot vaan menee pitkin selkäpiitä.
Etkös sinä enää saa sellaisia aaltoja vai mistä on nyt puute?
Renki on renki ja renkinä pysyy. Kohta häipyy naamakin televisiosta. Se oli mukavaa niin kauan kuin sitä kesti...
Kyllähän siellä piian paikka on selvästi avoinna. Voisivat samalla piika ja renki vähän muhinoida työn teon lomassa.
Siihen veneeseen kun Rengi teki sen tapin niin eikös koko porukka nauranut tyhmää nauruaan. Rengi noilla kaksimielisillä vitseillä yrittää olla kovinkin hauska. Tyhmä se on, ajattelukykyä ei ole muuhun kuin alapäätä pohtimaan.
Talossa oli vain muutama henki,isäntä ja emäntä ja piika ja renki ja kaikki oli humalassa HEI nurkassa kumarassa.Mutta isäntäpä tarjosi ööliä mulle,kun vieraalle parhaalle kutsutulle,hyppäsi seisomahan ja päästäen mölyn pahan.
Nyt kun katsonut niin on tuo rengin molotus raskasta kuunneltavaa. Aivan liian pitkä osuun ohjelmasta, silimät pyörii ja pullottaa. Yksinkertainen juttu on todellakin tämä askartelija. Nyt muka koruja vääntää raukka. Tuotanoin sanoo Heli.