Langattoman verkon Wi-Fi-signaalit läpäisevät fyysiset esteet esimerkiksi kotona, mikä on jo vuosia mahdollistanut kuvaamisen seinien läpi.Tekniikka ei pysty muodostamaan täydellisen tarkkaa kuvaa esimerkiksi seinän takana olevasta huoneesta ja kaikesta, mitä huone sisältää. Sillä pystytään kuitenkin hahmottamaan esineitä ja hahmoja; kuten esimerkiksi ihmisiä. Jos ja kun tiedetään, mitä haetaan, saadaan tekniikasta kaikki irti.
Ihmistä voi valokuvata seinien läpi:
Mrpalopekk
2143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Etkö koskaan ole kuullut tutkasta?
Ensimmäiset sotilastutkatkin käyttivät suunnilleen nykyistä langattoman viestinnän taajuuksia. Saatu "kuva" on hyvin karkea: Lähettämällä sokean kepillä tutkailemaan huonetta saisit häneltä tarkemman kuvan huoneen sisällöstä.
Mä menen suihkuun, laitan sisääni jonkun sopivan ison esineen kuten hiuslakkapullon, ja sitten rasvaan klitorista .Samalla naapurin mies vakoilee ja saa orkasmin.